Nie masz konta? Zarejestruj się

Jankowice

Tak wygląda budowana nowa sala gimnastyczna (WIDEO, ZDJĘCIA)

25.02.2023 19:00 | 2 komentarze | 3 902 odsłony | Michał Koryczan

Za kilka miesięcy przy Szkole Podstawowej w Jankowicach ma być gotowa nowa sala gimnastyczna. Zobaczcie jak wyglądają postępy prac na budowie.

2
Tak wygląda budowana nowa sala gimnastyczna (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wnętrze budowanej sali gimnastycznej w Jankowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do podstawówki uczęszczają dzieci z Jankowic i sąsiednich Olszyn. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia to od wielu lat marzenie uczniów i wuefistów.

Obecnie, gdy jest ciepło i bezdeszczowo, dzieci korzystają z boiska na zewnątrz, ale późną jesienią, zimą i wczesną wiosną jest problem. W pomieszczeniu, będącym namiastką sali gimnastycznej, nie da się pograć w żadną grę zespołową.

Obiekt przydałby się również na szkolne i pozaszkolne uroczystości oraz na późnojesienne i zimowe treningi zawodników lokalnych klubów sportowych.

Marzenie zaczęło się spełniać w 2021 roku. Wówczas rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej. Roboty wykonuje Firma Budowlana Sikora z Nowego Targu. Ta sama, która postawiła przedszkole w Babicach.

Obiekt ma kosztować niespełna 4 mln zł. Gmina Babice otrzymała na tę inwestycję prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu Sportowa Polska 2022.

Sala gimnastyczna powinna być gotowa w maju tego roku. Potem przyjdzie czas na odbiory. To od nich zależy, czy obiekt zostanie otwarty na koniec obecnego roku szkolnego, czy na początku przyszłego.


Czytaj również

Nieskuteczna Trzebinia przegrała z czwartoligowcem z Radziszowa

Zmienia się rozkład jazdy autobusów ZKKM Chrzanów, żeby ludzie zdążyli na niedzielną mszę

Nowe zapadlisko w Trzebini. Ziemia zapadła się pod budynkiem gospodarczym

Rekompensata za dojazd, strój i wyzwiska, czyli ile zarabia sędzia piłkarski

Defibrylator w Zagórzu jest teraz ogólnodostępny

Oto zwycięzcy Igrzysk Dzieci w koszykówce w gminie Trzebinia