Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Odwiedziny w szpitalu. Pojedynczo i na 20 minut

12.10.2022 15:00 | 1 komentarz | 9 731 odsłon | Ewa Solak
Na razie chrzanowski szpital nie planuje wprowadzenia znaczących ograniczeń w odwiedzinach na oddziałach. Preferowane są jednak pojedyncze osoby z rodziny wchodzące na sale chorych.
1
Odwiedziny w szpitalu. Pojedynczo i na 20 minut
Odwiedziny w chrzanowskim szpitalu powinny się odbywać pojedynczo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po okresie pandemii i ograniczeniu odwiedzin w szpitalu restrykcje zelżały, ale nie ma się co spodziewać, że na oddziały będą wchodzić całe grupy osób. Osoby z objawami infekcji nie mogą się tam pojawiać.

Nada przy wejściu do szpitala obowiązują maseczki ochronne.

- Obecnie nie ma szczególnych restrykcji, co do wizyt u pacjentów, ale na pewno nie może to być cała gromada ludzi. Preferowane są pojedyncze osoby, a czas wizyty nie powinien przekraczać 20 minut - mówi Izabela Kiełbalska zastępca dyrektora ds. lecznictwa w chrzanowskim szpitalu.

Dodaje, że tylko w szczególnych wypadkach na oddziały wpuszczane są dzieci. Rodzice powinni mieć na uwadze, że szpital nie jest dla nich najlepszym miejscem do spotkań. Poza tym, w szpitalu przebywają chorzy nie tylko na serce czy kręgosłup, ale także osoby z zakażeniem koronawirusem.

Jak można wyczytać w ostatnim komunikacie dotyczącym odwiedzin - z sierpnia 2022 r., w sytuacji zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, odwiedziny mogą zostać zawieszone przez dyrekcję. Jeśli taka sytuacja się zdarzy, pacjenci mają mieć możliwość kontaktu z bliskimi przez telefon lub internet.

Godziny odwiedzin:
Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym - g. 13.00 - 15.00
Oddział anestezjologii i intensywnej terapii - g. 14.00 - 16.00
pozostałe oddziały - g. 16.00 - 18.00