Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ścięte konary zwisają ze skarpy tuż nad jezdnią. Od tygodni nikt ich nie sprząta (ZDJĘCIA)

21.06.2022 19:00 | 9 komentarzy | 2 667 odsłony | Natalia Feluś

Jak informują mieszkańcy, Tauron ściął gałęzie drzew pod przewodami elektrycznymi wzdłuż kolejnej ulicy w Chrzanowie, tym razem 29 Listopada. Od ponad trzech tygodni wycięte konary zwisają tuż nad drogą. Kierowcy alarmują, że strach tędy jeździć.

9
Ścięte konary zwisają ze skarpy tuż nad jezdnią. Od tygodni nikt ich nie sprząta (ZDJĘCIA)
Ścięte gałęzie drzew zalegają na skarpie nad jezdnią już 3 tygodnie. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Obawiam się tędy przejeżdżać autem, a co dopiero przechodzić pieszo - mówi Czytelniczka Przełomu. - Ścięte i zostawione gałęzie mocno ograniczają widoczność, a każda burza i silny wiatr mogą być tragiczne w skutkach - podkreśla.

Ścięte gałęzie zalegają już 3 tygodnie

Ta mieszkanka os. Południe zwróciła naszą uwagę na niesprzątnięte gałęzie drzew, ponieważ codziennie pokonuje pieszo trasę ulicami Starowiejską i 29 Listopada w Chrzanowie. Konary leżą już ponad trzy tygodnie. Jak podają mieszkańcy, przycinka została wykonana na zlecenie Tauronu, ale do tej pory firma po sobie nie posprzątała. Teren jest prywatną działką, właściciel też nie usunął konarów.

Podobna sytuacja miała miejsce na os. Kąty w lutym tego roku. Tam też podwykonawca Tauronu ściął gałęzie drzew pozostawiając je na posesjach właścicieli. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.