Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kołdrze syntetycznej

28.01.2022 22:33 | 0 komentarzy | 1 280 odsłona | red

Materiał promocyjny

Odpowiednio dobrana kołdra jest istotnym elementem, który przekłada się na jakość snu. Każdy z nas ma inne oczekiwania i preferencje dotyczące doboru pościeli. Kołdry syntetyczne cieszą się sporą popularnością. Potocznie nazywa się ją także kołdrą silikonową, silikonowaną albo poliestrową. Czym wyróżniają się te typy kołder i co warto wiedzieć na ich temat? Kwestie te zostaną omówione w niniejszym artykule.
0
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kołdrze syntetycznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kołdra syntetyczna - co to takiego?

Na początku warto wspomnieć, czym w ogóle jest kołdra kołdra syntetyczna. Jest to rodzaj kołdry wykonanej z materiałów i włókien silikonowych albo poliamidowych. Nie występują one naturalnie w przyrodzie, a są wynikiem przeróbki polimerów w chemicznych procesach. Jeśli chodzi o poszycie kołdry syntetycznej, to najczęściej jest ono wykonywane z mikrofibry lub poliestru. Czasem wytwarza się je z mieszaniny włókien syntetycznych i bawełny. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na to, że są hipoalergiczne, dzięki czemu mogą być używane przez wszystkich, także alergików, a ponadto można je prać w domu, bez konieczności wizyty w pralni chemicznej. Wyróżniają się tym, że są lekkie i cieńsze od kołder naturalnych. Sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Często można zakupić je w formie modeli całorocznych, wówczas otrzymujemy dwa cienkie modele, które można złączyć ze sobą za pomocą klipsów i otrzymać kołdrę idealną na zimę.

Kołdra syntetyczna - zalety

Omawiając istotne kwestie dotyczące kołder syntetycznych, warto omówić bliżej ich zalety, których bez wątpienia jest sporo. Jak wspomniano wcześniej, kołdra syntetyczna posiada wielu zwolenników. Jest hipoalergiczna, ponieważ nie zawiera w sobie naturalnych pierzy czy puchu. Świetnie sprawdzi się u osób cierpiących na alergie i zagwarantuje spokojny oraz komfortowy sen. Wypełnienie kołdry syntetycznej nie gromadzi w sobie kurzu i roztoczy. Są one lekkie, puszyste i bardzo wygodne, a co równie istotne łatwe do czyszczenia. Można je prać w warunkach domowych, a nawet suszyć mechanicznie, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowo kołdry te są z reguły tańsze od kołder naturalnych. Ich wypełnienia nie ulegają odkształceniom, dlatego z biegiem czasu, przy właściwym czyszczeniu kołdra nie straci swojej pierwotnej formy. Zapewniają ogromną wygodę i są bardzo wytrzymałe. Świetnie sprawdzi się właściwie u każdego, w szczególności dla dzieci, które są wrażliwsze, a także dla alergików. Dobrze spełnią swoją rolę także u osób, które z reguły mają ciepło w domu czy mieszkaniu. Kołdra syntetyczna bez wątpienia gwarantuje wysoką wygodę za niewielką cenę. Kompletując zestaw do sypialni, nieodzownym elementem jest także poduszka do spania, a także stelaż Materasso. Warto zadbać o swój komfort snu, by budzić się wypoczętym i pełnym energii.

Jak ukazano w artykule, kołdra syntetyczna to świetny wybór praktycznie dla każdej osoby. Posiadają korzystne ceny i mnóstwo wspomnianych wcześniej zalet. Lekkie, wygodne i wytrzymałe, sprawdzą się idealnie także dla dzieci i alergików. Można je ze sobą łączyć, by tworzyć modele całoroczne. Przed zakupem warto rozważyć, czy interesuje nas kołdra z wypełnieniem silikonowym, czy też poliamidowym. Należy dokładnie zmierzyć swoje łóżko, by wiedzieć, jaki rozmiar kołdry wybrać. Kołdra syntetyczna to znakomite rozwiązanie dla całej rodziny.

Materiał promocyjny