Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Włoska spółka zainteresowana działkami w Trzebini

08.05.2021 11:00 | 7 komentarzy | 7 343 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Spółka przetwarzająca złom metalowy jest zainteresowana kupieniem od gminy działek w rejonie ulicy Sikorskiego w Trzebini. Miejska komisja przedsiębiorczości jednak nie chce w tym rejonie tego rodzaju produkcji.
7
Włoska spółka zainteresowana działkami w Trzebini
Kolorem różowym zaznaczono teren, którego kupnem interesuje się spółka RMB SpA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dowiedzieliśmy się, spółka RMB SpA od 40 lat funkcjonuje we Włoszech. Ten sam profil działalności chciałaby uruchomić w Trzebini (w obrębie Wodnej), dodatkowo dokupując prywatną działkę w obrębie Luszowic.

Firma planowała zainwestować 50 mln zł i zatrudnić 50 pracowników. Trzebińscy radni obawiają się jednak, że działalność spółki mogłaby się wiązać z uciążliwościami dla okolicy. Zakład  - według planu inwestycyjnego - miałby bowiem przetwarzać rocznie 350 tysięcy ton odpadów, które byłyby dowożone samochodami (szacunkowo - dziennie 50  ciężarówek).

Do tego radni mają obawy o skład odpadów, które były tam przywożone. Przewodniczący komisji rozwoju Grzegorz Żuradzki przypomina, że w bliskiej odległości jest zbiornik, który zaopatruje w wodę Trzebinię. Ostatecznie komisja wydała więc negatywną opinię w sprawie lokalizacji włoskiej inwestycji.