Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Koronawirus. Ograniczenia w przychodniach i szpitalu

15.03.2020 19:00 | 2 komentarze | 10 789 odsłon | Marek Oratowski

Od 16 marca zmienia się sposób pracy przychodni oraz chrzanowskiego szpitala. Co to oznacza dla pacjentów?

2
Koronawirus. Ograniczenia w przychodniach i szpitalu
Ograniczenia dotyczą także badań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak do tej pory lekarze POZ proszą o nie zgłaszanie się osobiste, ale rejestrowanie przez telefon. W pierwszej kolejności udzielane będą teleporady. Tylko w sytuacji, gdy to jest niezbędne, osoba zostanie umówiona na wizytę do lekarza rodzinnego lub specjalisty na konkretną godzinę. Prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie lub e-mailem.

W Miejskim Centrum Medycznym w Libiążu - zgodnie z sugestiami pacjentów - został uruchomiony dodatkowy numer telefonu (32) 732-28-33. Od 16 do 27 marca zostanie zawieszone udzielanie świadczeń w pracowni fizykoterapii, badania diagnostyczne w pracowni endoskopii, EEG, EMG oraz badania w ramach medycyny pracy. Dodatkowe informacje znajdziecie TUTAJ.

W ZLA w Chrzanowie od 16 marca badania analityczne, radiologiczne, ultrasonograficzne i mikrobiologiczne będą wykonywane wyłącznie w oparciu o skierowania z adnotacją „pilne". Zakład wstrzymuje wykonywanie badań odpłatnych.
„Zwracamy się z ogromnym apelem do wszystkich pacjentów, w szczególności do ludzi młodych, by w tych trudnych chwilach wykorzystując swoje umiejętności w zakresie teleinformatyki pomogli wszystkim, którzy tego potrzebują, w szczególności seniorom. Nie bądźmy obojętni, pytajmy bliskich, w czym możemy im pomóc i jakich leków potrzebują. Jednocześnie apelujemy: nie róbmy zapasów leków w myśl zasady, że innej osobie te leki też mogą być potrzebne" - czytamy na stronie ZLA. Szczegółowe informacje dostepne są TUTAJ.

Od 16 marca Szpital Powiatowy w Chrzanowie wstrzymuje przyjęcia planowe na oddziały zabiegowe i zachowawcze i planowe porady w poradniach specjalistycznych (z wyjątkiem porad pacjentów onkologicznych i KOS-a). A także planowe badania diagnostyczne w pracowniach i zakładach, zabiegi rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych i domowych. pobieranie i wykonywanie badań w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. W placówce nadal obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin.

Przeczytaj także:

Akcja strażaków z Kwaczały. Zrobią zakupy osobom nie mogącym wychodzić z domu

Burmistrz Trzebini uruchomił akcję pomocy Z SERCEM DO LUDZI

Rower najbezpieczniejszym środkiem transportu w dobie koronawirusa