Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Siemię lniane – pomaga nie tylko na problemy trawienne

08.02.2020 11:00 | 0 komentarzy | 2 661 odsłony | Marek Oratowski

Te niepozorne nasionka pomogą w problemach z przewodem pokarmowym, przy kaszlu i menopauzie. Powinni je docenić także wszyscy dbający o urodę.

 

 

0
Siemię lniane – pomaga nie tylko na problemy trawienne
Siemię lniane dostępne jest w sklepach zwykle w postaci zmielonej i odtłuszczonej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siemię lniane w kontakcie z wodą pęcznieje i pokrywa się śluzem, mającym działanie osłaniające błony śluzowe. Z tego powodu jest szczególnie pomocne przy wrzodach i refluksie, zaparciach oraz stanach zapalnych śluzówki. Osłaniające i nawilżające działanie naparu wykorzystuje się także w przypadku suchego kaszlu, chrypce oraz zapaleniu gardła.

Można pić napar lub jeść same nasiona. Warto na przykład codziennie jeść łyżkę całych nasion lnu, wymieszanych z jogurtem lub twarożkiem.
Osoby dbające o urodę mogą stosować siemię lniane jako maseczkę lub dodawać do kąpieli. Dzięki temu skóra będzie bardziej nawilżona.

Warto też zrobić odżywkę na włosy. Dwie łyżeczki siemienia lnianego trzeba w tym celu zalać wodą i gotować na małym ogniu przez około 10 minut. Ziarenka siemienia wypuszczają żel. Żel i nasionka należy od siebie oddzielić. Żel wystarczy nałożyć na czyste, wilgotne włosy, a potem owinąć je ręcznikiem.

Panie mogą sięgnąć po siemię w czasie menopauzy, by zmniejszyć intensywność takich uciążliwych objawów, jak uderzenia gorąca i nocne poty.