Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Tego nie możesz przegapić - papierowe last minute

20.09.2019 10:45 | 0 komentarzy | 720 odsłon | Redakcja

W bieżącym numerze tygodnika polecamy m.in. dwie rozmowy. Z jednej dowiemy się jaka przyszłość czeka pałac w Młoszowej. Z drugiej jak od środka wygląda służba w Wojskach Obrony Terytorialnej.

0
Tego nie możesz przegapić - papierowe last minute
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykłady w pałacu, kolejka widokowa w parku

30 milionów złotych trzeba, by przywrócić pałacowi w Młoszowej dawną świetność. O modernizacji obiektu, o tym co w nim ma postać Agnieszka Filipowicz rozmawia z Henrykiem Zioło, kanclerzem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.


Wojsko robi z chłopca mężczyznę

 

Bartosz Głowacki z Chrzanowa służy w Wojskach Obrony Terytorialnej i OSP Chrzanów oraz jest zawodowym bokserem. O tym, dlaczego założył mundur, opowiada Markowi Oratowskiemu.


Malownicze Troki i tajemniczy Karaimowie

To miejsce jest najczęstszym obrazkiem, zdobiącym pocztówki przewodniki o Litwie. Odwiedzając Wileńszczynę, koniecznie musicie zobaczyć Troki, zwiedzić znajdujący się na wyspie zamek i spróbować miejscowej, wyśmienitej kuchni. Relację z tego miejsca uznawanego za najpiękniejsze w regionie odwiedziła i opisała dla Państwa Agnieszka Filipowicz.


Na czym polega umowa dożywocia

Osoby starsze, które dorobiły się jakiegoś majątku (gruntu, domu, mieszkania), stają czasem przed dylematem, co z tym majątkiem zrobić, aby równocześnie zapewnić sobie opiekę i utrzymanie na ostatnie lata życia. Sposobem na to może być umowa o dożywocie. Co to jest i jaka może być jej treść ?


Zapraszamy do czytania papierowego wydania "Przełomu" życząc miłego weekendu!
A TUTAJ jest link do elektronicznego wydania gazety gdyby ktoś wolał czytać na ekranie.