Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce już za nami

22.11.2018 11:56 | 0 komentarzy | 1 849 odsłona | red

Materiał promocyjny

W 16 małopolskich miastach odbyło się prawie 280 wydarzeń, w tym warsztaty, szkolenia i spotkania z ekspertami. To skrótowe podsumowanie tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, z którego bogatego programu można było skorzystać także w zachodniej części województwa.

0
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce już za nami
Spotkanie networkingowe na Barce w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - mówi Marzena Wróbel, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w Wielozawodowym Zespole Szkół w Zatorze. - Podczas spotkań z przedstawicielami różnych instytucji zapoznano uczniów z praktycznym rozumieniem słowa przedsiębiorczość. Okazuje się, że wyraz ten niesie ze sobą szeroki zakres znaczeń: w szerszym ujęciu rozumiany jest jako postawa charakteryzująca się konsekwencją w dążeniu do celu, ambicją, wytrwałością, innowacyjnością i świadomym podejmowaniem wyborów edukacyjnych i zawodowych, natomiast w węższym - jako zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Spotkanie Młodego Biznesu na inaugurację
Dziewiątą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce zainaugurowało Spotkanie Młodego Biznesu, które zostało zorganizowane pod hasłem „Biznes dziś i jutro" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się jak bardzo prowadzenie biznesu zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Poszerzyli również swoją wiedzę na temat możliwych kierunków rozwoju przedsiębiorczości w przyszłości. Wiedzę, popartą doświadczeniem, przekazali w swych wystąpieniach prelegenci zajmujący się działalnością w różnych obszarach - Jacek Walkiewicz, Aleksandra Budzyńska i Michał Maj. Dzięki temu słuchacze mogli poznać szerokie spektrum zagadnień związanych z tworzeniem i rozwojem własnej firmy.

Spotkanie Młodego Biznesu to jednak nie tylko wystąpienia zaproszonych prelegentów. Dzięki stworzonej po raz kolejny strefie networkingowej dało ono również możliwość aktywnego udziału w dyskusji z prelegentami, partnerami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce oraz innymi ciekawymi osobistościami ze świata biznesu.

W Zatorze i Wadowicach
Tak jak w latach ubiegłych, do realizacji przedsięwzięcia zaproszone zostały instytucje wspierające przedsiębiorczość, uczelnie i firmy oraz wszyscy ci, którzy są zainteresowani promocją przedsiębiorczości.
Na terenie całej Małopolski odbywały się: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i aniołami biznesu, warsztaty, konkursy, konferencje, czy turnieje cashflow.
Młodzi biznesmani chętnie uczestniczyli w wydarzeniach.
- Podczas wydarzeń posłuchaliśmy i porozmawialiśmy o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem oraz jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy. To bezcenna wiedza - mówią zgodnie uczestnicy Tygodnia Przedsiębiorczości. Tematami spotkań były również: współpraca nauki z biznesem, budowanie silnej marki osobistej, pozyskiwanie klientów, a także tworzenie niezwykle cennej sieci kontaktów.


- Zaproszeni do naszej szkoły goście w ciekawy sposób przedstawiali pozytywne aspekty prowadzenia prywatnych działalności, aktualną sytuację osób poszukujących pracy, a także produkty bankowe, z których mogą skorzystać uczniowie - dodaje Marzena Wróbel. - Ponadto przedsiębiorcy, prezentując działalność swojej firmy i plany rozwoju na przyszłe lata, udowodnili, że własny biznes może być nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, ale również szansą na realizację zainteresowań, a nawet marzeń. W swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślali, że prowadzenie firmy wymaga energii, motywacji, wytrwałości i dużego zaangażowania, ale jeśli robimy to, co lubimy, szanse na sukces są z pewnością większe.


Dzięki organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przygotowujemy uczniów do planowania przyszłości oraz do aktywności zawodowej w roli pracowników najemnych lub osób prowadzących własną działalność gospodarczą.
Ciekawe warsztaty, wykłady i spotkania przygotowało także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach.
- Przygotowując program obchodów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nawiązujemy kontakty z różnymi podmiotami oraz przedsiębiorcami, którzy mogliby zainteresować naszych uczniów ciekawymi informacjami na temat zagadnień związanych z szeroko rozumianą przedsiębiorczością - podkreśla Dorota Lofek, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych. - Zajęcia w naszej szkole podczas ŚTP prowadzą przedsiębiorcy zarówno z naszego regionu, jak i przedsiębiorcy o szerszym zakresie działania. Niejednokrotnie zgłaszają się do nas różne firmy i instytucje zainteresowane udziałem w naszym przedsięwzięciu. Corocznie gościmy również absolwentów naszej szkoły, którzy wracają do nas, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami biznesowymi. Z sukcesem prowadzą otwierają i prowadzą własne firmy. Takie spotkania cieszą się szczególnym zainteresowaniem młodzieży, ponieważ absolwenci są żywym dowodem na to, że warto odważnie wykorzystywać swoje pomysły, być przedsiębiorczym i wierzyć we własne siły. W ten sposób nauczyciele utwierdzają się, że zaszczepili w uczniach postawę człowieka przedsiębiorczego, aktywnego i wierzącego w swoje możliwości.

To już dziewiąta edycja w Małopolsce
Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli: dawny premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm. Pierwsza edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbyła się w 2008 roku od razu stała się największą globalną kampanią promującą postawy przedsiębiorcze wśród młodych ludzi. Polska od samego początku uczestniczyła w tejże inicjatywie.

Koordynacji wydarzenia w Polsce podjęła się Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Województwo Małopolskie już po raz dziewiąty było oficjalnym partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizując wydarzenie na poziomie regionu.

 

Materiał promocyjny