Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Robert Maciaszek kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Ma poparcie czterech partii (WIDEO)

16.07.2018 17:37 | 86 komentarzy | 16 751 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

To Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe. W poniedziałek na chrzanowskim rynku przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej podpisali oficjalną deklarację o współpracy.

86
Robert Maciaszek kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Ma poparcie czterech partii (WIDEO)
W konferencji prasowej obok Roberta Maciaszka wzięli udział także Henryk Sawka (SLD), Roman Warchoł i Jarosław Babiec (PSL), a także Jacek Krupa - marszałek województwa małopolskiego (PO) oraz posłowie Borys Budka (PO) i Marek Sowa (Nowoczesna)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wspólny kandydat na burmistrza Chrzanowa to nie wszystko. Będą też wspólne listy do rady gminy i rady powiatu. To na pewno. Nadal trwają rozmowy dotyczące tego, czy i kogo Koalicja Obywatelska wystawi jako swoich kandydatów na szefów w pozostałych gminach powiatu chrzanowskiego. Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie.

- Po gruntownej analizie, po wielu miesiącach pracy u podstaw z mieszkańcami, podjąłem decyzję o starcie na burmistrza miasta Chrzanowa - mówi Robert Maciaszek.

Szeroka koalicja to nie tylko szansa na wygranie wyborów, ale także na zdobycie większości w radzie miejskiej. Bez wsparcia radnych nowemu burmistrzowi, niezależnie od tego, kto nim zostanie, ciężko będzie coś zdziałać.

- To pierwsze porozumienie na tej ziemi podpisane z tyloma ugrupowaniami politycznymi - zauważa Roman Warchoł reprezentujący powiatowe struktury PSL w powiecie chrzanowskim.

Program wyborczy kandydata na burmistrza Chrzanowa, a także nazwiska osób, które znajdą się na wspólnych listach do rady gminy i powiatu, mieszkańcy poznają we wrześniu.