Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

O piecach i o powietrzu w Małopolsce

15.04.2018 07:00 | 2 komentarze | 2 789 odsłony | Alicja Molenda

Nie wiesz, gdzie szukać informacji na temat możliwości wymiany pieca na bardziej ekologiczny? A może szukasz ciekawych filmów na temat zagrożeń, jakie niesie smog dla wszystkich Małopolan? To wszystko znajdziesz na nowej stronie powietrze.malopolska.pl. - informuje biuro prasowe UMWM

2
O piecach i o powietrzu w Małopolsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na portalu są też informacje na temat zmian związanych z wprowadzeniem przez samorząd województwa uchwał antysmogowych, a takze materiały edukacyjne i cporady ekspertów.  Można tam znaleźć także  informacje na temat warunków otrzymania dotacji na wymianę starych i nieekologicznych pieców w domach, termomodernizację domu czy instalację odnawialnych źródeł energii.

Dostępna jest także oficjalna lista kotłów i kominków na paliwa stałe, spełniających wymagania ekoprojektu oraz przygotowany we współpracy z Krakowskim Alarmem Smogowym kalkulator online. Pozwala na szybkie obliczenie, ile możemy oszczędzić na wymianie pieca węglowego na innego rodzaju źródła ogrzewania.

Nowo powstała strona daje też możliwość sprawdzania na bieżąco stanu zanieczyszczenia powietrza w poszczególnych miastach Małopolski oraz prognoz jakości powietrza na kolejne trzy dni.