Nie masz konta? Zarejestruj się

Praca, biznes, edukacja

Nowa siedziba dla związku komunikacyjnego?

26.07.2006 18:48 | 1 komentarz | 3 752 odsłony | red
W połowie listopada ma być gotowych dziewięć nowych pomieszczeń w Trzebińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Prawdopodobnie zajmie je Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna”.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W połowie listopada ma być gotowych dziewięć nowych pomieszczeń w Trzebińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Prawdopodobnie zajmie je Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna”.

Powierzchnia nowo udostępnionych pomieszczeń na poddaszu TIP wyniesie około 268 m2. Ich adaptacja będzie kosztować przeszło pół miliona złotych. Gmina wyłoży jedynie 40 procent kosztów. Resztę otrzyma ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Województwa Małopolskiego oraz budżetu państwa.
Burmistrz Trzebini, Adam Adamczyk, zdradził niedawno, że czynione są przymiarki, by część z nowo oddanych do użytku pomieszczeń wynająć związkowi komunikacyjnemu. Z takim pomysłem wyszedł burmistrz Chrzanowa, Ryszard Kosowski, który aktualnie wynajmuje ZKKM-owi część pomieszczeń w budynku przy alei Henryka, a ma co do niego inne plany (chce tam przenieść referat ewidencji ludności i dowodów osobistych).
Niektórzy pracownicy ZKKM sceptycznie podchodzą do pomysłu przeniesienia siedziby Związku. Uważają, że przeprowadzka może spowodować sporo zamieszania.
- Gdy opuszczaliśmy budynek przy ul. Balińskiej w Chrzanowie i przeprowadziliśmy się na aleję Henryka, pasażerowie długo nie mogli się przyzwyczaić do nowego adresu. Teraz sytuacja nieco się unormowała i nagle okazuje się, że znowu mamy się przenosić, i to jeszcze do Trzebini. Zatem osoby z Libiąża, które będą chciały załatwić jakąś sprawę w Związku, będą musiały jeździć jeszcze dalej. Dość wspomnieć, że każda przeprowadzka wiąże się z kosztami. To złe rozwiązanie – argumentuje jeden z pracowników ZKKM.
(AJ)

Tadeusz Gruber, przewodniczący Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie:
- Jeśli burmistrzowie Chrzanowa, Trzebini, a także Libiąża, podejmą decyzję o przeprowadzce, to przeniesiemy się do trzebińskiego inkubatora. Zapoznałem się już z projektem planowanych do adaptacji pomieszczeń i wiem, że dla ZKKM jest tam wystarczająco dużo miejsca. Generalnie pasażerowie nie odczują zmiany. Kolektura biletowa, z której korzystają najczęściej, nadal będzie funkcjonować na chrzanowskim dworcu autobusowym. Odczują ją natomiast kierowcy busów. Gdybyśmy się przenieśli do Trzebini, wówczas to burmistrz tego miasta będzie wydawał zezwolenia na obsługę tras dla minibusiarzy.

Adaptacja poddasza Trzebińskiego Inkubatora Przedsiębiorczości kosztować będzie 557,75 tys. zł, w tym:
228,58 tys. zł – ZPORR
45,71 tys. zł – budżet państwa
283,45 tys. zł – gmina Trzebinia
Inwestycja obejmuje roboty wykończeniowe na poddaszu, termoizolację, a także montaż okien, instalacji centralnego ogrzewania, wodno- kanalizacyjnej oraz elektrycznej.

Przelom nr 30/744 26.07.2006