Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Darmowe porady prawne mają wzięcie

20.01.2011 17:44 | 1 komentarz | 24 703 odsłony | red
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się bezpłatne porady prawne. Udzielają ich specjaliści przy ulicy Focha. W środę w kolejce do prawnika stało dziewięć osób.
1
CHRZANÓW. Darmowe porady prawne mają wzięcie
Prawnik Przemysław Deda podczas środowego dyżuru w biurze przy ulicy Focha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się bezpłatne porady prawne. Udzielają ich specjaliści przy ulicy Focha. W środę w kolejce do prawnika stało dziewięć osób.

Do tej pory mieszkańcy Chrzanowa z gratisowych usług prawnika korzystali w budynku Cechu Rzemiosł Różnych przy Alei Henryka. Dyżury tam wciąż się odbywają w pierwsze i trzecie soboty miesiąca od godziny 9 do 11.

Równolegle działa Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich przy ulicy Focha 3 w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego. Można tam uzyskać informacje dotyczące m.in. prawa rodzinnego, ubezpieczeń społecznych i świadczeń socjalnych, zatrudnienia, własności, spraw mieszkaniowych, spadkowych, finansowych i karnych. Wszystko dzięki Związkowi Centralnemu Dzieła Kolpinga w Polsce, dysponującemu pieniędzmi z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Zainteresowanie jest duże. Najczęściej ludzie zgłaszają się ze sprawami rodzinnymi. Chodzi o alimenty, spadki lub rozwody. Korzystający z usługi musi oświadczyć, że nie ma pieniędzy na odpłatną pomoc prawną i nie prowadzi działalności gospodarczej – wyjaśnia Przemysław Deda. Dyżury pełni na zmianę z Michałem Bochenkiem.

Z usług prawnika można skorzystać w środy od godziny 16 do 18.30 oraz w piątki od 16 do 19. 

- Takie porady to bardzo dobre rozwiązanie. Mimo że długo stoi się w kolejce - usłyszeliśmy w środę od czekającego pod drzwiami Jerzego Spyry, liczącego na doradztwo z zakresu prawa pracy. O dyżurach dowiedział się z "Przełomu".

Bezpłatne porady prawne w ramach tego samego projektu pełnione są także w Chełmku przy ulicy Krakowskiej 18. Chcąc umówić się na konkretną wizytę wystarczy zadzwonić od 12 do 16 do czynnego od poniedziałku do piątku sekretariatu na numer 33 846-14-37 lub wejść na stronę www.prawo.kolping.pl
Marek Oratowski