Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Trójboju Siłowym za nami

29.12.2015 10:01 | 0 komentarzy | 2 762 odsłony | Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Trójboju Siłowym obfitowała w zmiany. Dotychczas zawody były organizowane wiosną, tym razem zmagania odbyły się 12 grudnia. Zmianie uległo także miejsce zmagań. Ze względu na remont hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w Chrzanowie impreza musiała zostać przeniesiona.

0
Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Trójboju Siłowym za nami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wybierając miejsce odpowiednie dla przeprowadzenia tegorocznej rywalizacji młodych ciężarowców braliśmy pod uwagę wszystkie aspekty funkcjonalne, istotne z punktu widzenia specyfiki naszej imprezy. Hala sportowa przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (ZSE-Ch) to nowoczesny obiekt o dogodnej lokalizacji, w pełni dostosowany do tego typu zawodów, wyposażony w niezbędne nagłośnienie, trybunę i zaplecze. Uznaliśmy, że to najlepszy wybór, tym bardziej, że tradycyjnie partnerem akcji było Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, zarządzające halą - komentuje Mateusz Szubel, Przewodniczący Stowarzyszenia „Przyjaźni Miastu" i pomysłodawca imprezy.

Zawodnicy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini od wielu lat uczestniczą w imprezie. Warto wspomnieć, iż w latach 2012-2014 to właśnie uczeń „Ekonomika" zwyciężał w kategorii ciężkiej. Wielokrotnie na podium stawała też drużyna. Także tym razem reprezentanci w/w szkoły licznie wzięli udział w zmaganiach. Oprócz nich, w zawodach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini (ZST-U) oraz Zespołu Szkół w Libiążu (ZS).

Organizatorów niepokoi natomiast bierność chrzanowskich placówek, dotychczas stanowiących trzon uczestników. Zdaniem Łukasza Bałuckiego, Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej „brak aktywności chrzanowskiego II LO, czy Powiatowego Centrum Edukacyjnego to prawdopodobnie tylko jednorazowy przypadek. Wielokrotnie uczniowie tych szkół zdobywali na naszej imprezie medale. Z pewnością kolejne roczniki już podczas kolejnej edycji akcji wezmą przykład ze swoich trzebińskich rówieśników i ponownie zagoszczą na zawodach".

Tym razem w rywalizacji drużynowej pierwsze skrzypce grały reprezentacje ZSE-Ch i ZST-U. Po pierwszej konkurencji - przysiadzie, górą byli ci ostatni. Na ich wynik zapracował szczególnie Mikołaj Rejdych (kat 75-85 kg), który w drugiej turze zaliczył udane podejście do 170 kg. Niepowodzeniem zakończyła się natomiast próba przysiadu z ciężarem wyższym o 5 kg. Sztuka ta udała się natomiast głównemu rywalowi Mikołaja - Michałowi Pacwie (ZS). W wadze ciężkiej (+85 kg) zacięta rywalizacja wywiązała się między Denisem Michalskim (ZSE-Ch) i Dawidem Mazurkiewiczem (ZST-U), którzy odnotowali udane próby z ciężarami odpowiednio 105 i 100 kg. Dwie pierwsze lokaty w wadze lekkiej (-75 kg) przypadły reprezentantom gospodarza zawodów: Tomaszowi Głosowi (130 kg) i Łukaszowi Paluchowi (110 kg). Reprezentanci ZST-U zakończyli zmagania w pierwszym boju z 30-punktową przewagą nad ZSE-Ch (360/330 pkt.).

Wyciskanie sztangi w wadze lekkiej zostało zdominowane przez zwycięzcę poprzedniego boju - Tomasza Głosa, który zakończył tę część rywalizacji z trzema zaliczonymi próbami i ciężarem 105 kg w trzeciej turze. W ogólnej klasyfikacji bezkonkurencyjny okazał się Michał Pacwa, który w drugim zaliczonym podejściu dopisał do swojego dorobku 130 kg. W klasyfikacji drużynowej ZSE-Ch w drugiej konkurencji odrobił 10 pkt do lidera (łącznie ZST-U/ZSE-Ch: 650/610 pkt).

W trzeciej konkurencji (martwy ciąg) szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść drużyny ZSE-Ch, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zawodów. Mimo znakomitej postawy Adriana Bochni (kat. -75 kg, MC: 135 kg), Mikołaja Rejdycha (MC: 190 kg) i Dawida Mazurkiewicza (MC: 140 kg), ZST-U nie zdołał obronić pozycji lidera. Doskonała próba Tomasza Głosa (MC: 185 kg) i przewaga 50 kg nad drugim w tej kategorii Adrianem Bochnią przy jednoczesnych udanych podejściach Denisa Michalskiego (MC: 160 kg) i Piotra Dąbka (ZSE-Ch, kat. 75-85 kg, MC: 160 kg) dała gospodarzom 40-punktowe prowadzenie w konkurencji i zwycięstwo w całym turnieju. Na pochwałę zasługuje postawa Sary Bębenek (kat. kobiet do 55 kg), która w trzeciej turze martwego ciągu uzyskała wynik 90 kg.