Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Gimnazjum nr 2 w Trzebini liderem międzynarodowego projektu "Aktywność i Odżywianie- małe kroki do zdrowia"

03.12.2015 09:09 | 0 komentarzy | 2 775 odsłony | Małgorzata Sarabun

Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych im. Trzech Wieszczów, Gimnazjum nr 2 w Trzebini oraz Szkolny Zespół Projektu Erasmus+ składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konferencji rozpoczynającej międzynarodowy projekt "Aktywność i Odżywianie- małe kroki do zdrowia" w ramach programu ERASMUS+, Akcja 2: Partnerstwa strategiczne.

0
Gimnazjum nr 2 w Trzebini liderem międzynarodowego projektu "Aktywność i Odżywianie- małe kroki do zdrowia"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie on realizowany w przez okres dwóch lat przez uczniów z pięciu europejskich szkół. Oprócz Gimnazjum nr 2 w Trzebini, pomysłodawcy i szkoły koordynującej realizację zadań projektu, w skład grupy wchodzą szkoły:
- Collège du Bon Sauveur, Saint- Lô, Francja
- BME Két Tanítási Nyelvü Gimnázium, Budapeszt, Węgry
- IISS "Vincenzo Lilla",Francavilla Fontana, Włochy
- Agrupamento de Escolas de Seia, Seia, Portugalia

W ramach projektu zaplanowano pięć międzynarodowych wizyt uczniowskich oraz dwa spotkania koordynatorów. W realizacji weźmie udział w sumie ponad 100 uczniów i około 40 nauczycieli.

Pierwsza wizyta miała miejsce w naszej szkole od 23 do 25 listopada. Uczestniczyło w niej ośmiu reprezentantów współpracujących instytucji - z Francji: Mariana Navrotescu i Robin Cossé; z Węgier: Ildiko Varga i Peter Moson; z Włoch: Antonia Carlucci i Mario Andrisano; z Portugalii: Cristina Almeida and Sérgio Silva.

Dokładny opis celów,działań projektu jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Erasmus+.
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco działań realizowanych w wszystkich szkołach partnerskich na Facebooku /Activity and Eating- Small Steps to Healthier You/ oraz oficjalnym blogu projektu http://activity-and-eating.blogspot.com/