Nie masz konta? Zarejestruj się

KS. Marek Hajdyła

21.04.2004 00:00
KS. Marek Hajdyła Został proboszczem parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.
Został proboszczem parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.
Ma 41 lat i pochodzi z Sierszy, gdzie ukończył szkołę podstawową i liceum. Po maturze wstąpił do krakowskiego seminarium duchownego. W 1988 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Był duszpasterzem w Krakowie, gdzie związał się z Radiem Plus. Najpierw przez rok był jego pracownikiem, a przez ostatnie dziesięć lat dyrektorem.
Teraz przyjdzie mu kierować liczącą ponad 8 tysięcy wiernych, największą trzebińską parafią.
- Praca w radiu to trochę co innego, niż funkcja proboszcza. Jednak będzie mi o tyle łatwiej, że nie straciłem kontaktu z duszpasterstwem. W ostatnich latach pomagałem w parafii św. Karola Boromeusza w Krakowie, gdzie odprawiałem msze święte i głosiłem kazania – powiedział nowy proboszcz.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 16 (628)
  • Data wydania: 21.04.04

Kup e-gazetę!