Nie masz konta? Zarejestruj się

Kogo zwolnią od podatku

22.12.2003 00:00
W najbliższym czasie radni z Chrzanowa dyskutować będą nad projektem uchwały dotyczącej zwolnień od podatku od nieruchomości dla firm.
W najbliższym czasie radni z Chrzanowa dyskutować będą nad projektem uchwały dotyczącej zwolnień od podatku od nieruchomości dla firm.
- Zwolnienia mają dotyczyć tych, którzy działalność rozpoczynają i tych, którzy ją poszerzają. W obu jednak przypadkach przedsiębiorca musi wnieść konkretny, udokumentowany wkład inwestycyjny, za którym idzie stworzenie nowych miejsc pracy. W przypadku poszerzania działalności, zwolnienie dotyczyć ma tylko nowo nabytych gruntów lub budynków pod działalność gospodarczą – wyjaśnia swą propozycję burmistrz Ryszard Kosowski.
System zwolnień adresowany jest do przedsiębiorców jako forma pomocy publicznej stymulująca tworzenie nowych miejsc pracy, przy czym dotyczy wyłącznie pełnozatrudnionych.
Jednym z warunków, jakie pojawiają się w projekcie uchwały, jest, aby nowo utworzone miejsca pracy były utrzymane co najmniej przez pięć lat od dnia udzielenia zwolnienia. Wzrost zatrudnienia powinien zostać wykazany w stosunku do średniego poziomu w okresie sześciu miesięcy przed dokonaniem inwestycji.
System zwolnień w podatku od nieruchomości zostanie zaproponowany przez burmistrza i zaopiniowany przez radę miejską zapewne już w nowym roku.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (612)
  • Data wydania: 22.12.03

Kup e-gazetę!