Nie masz konta? Zarejestruj się

Czy młodzi kierowcy powinni płacić wyższe składki na ubezpieczenie OC?

Rozpoczęta: 20 stycznia 2021 o 16:27

Ankieta powiązana z Młodzi, czyli niebezpieczni na drodze? Tego zdania jest spory odsetek Polaków

Tak, bo wielu z nich jeździ z brawurą i powoduje wypadki 45.13% (250 głosów)
Nie, bo to nie poprawi bezpieczeństwa na drogach 51.81% (287 głosów)
Nie mam zdania 3.06% (17 głosów)

Łącznie głosów: 554.

Komentarze

zapoznaj się z Regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].

Tych pól nie wypełniaj:

14 komentarzy

VitekSprytek 26.01.2021 11:25 zgłoś nadużycie

Jeszcze słowo: Stary Zgred wspomniał o dodatkowym ubezpieczeniu dla młodych. Widzę to tak, że to nie pojazdy powinny być ubezpieczone, a kierowcy. Jeżeli mam kilka pojazdów, to dam radę prowadzić tylko jeden. Dlaczego mam być stratny, bo ktoś, kto prowadził mój pojazd zrobił szkodę? Taki system to nie jest mój wymysł.

profik 25.01.2021 10:13 zgłoś nadużycie

VitekSprytek - "W każdej grupie wiekowej są świry (Antek) i są poukładani np. JA :)" - ale masz wysokie mniemanie o sobie, chyba, że tylko na tle Antka tak dobrze wyglądasz.. Ale wolno ci, bo przecież "my poukładani" dbamy w końcu aby tysiące ludzi dojechało do domu .. pozdro

VitekSprytek 25.01.2021 08:37 zgłoś nadużycie

To znaczy,że w ramach poparcia społecznego ludzie będą goleni nową daniną? Rząd szuka szmalu iwie, że część składek wpadnie do budżetu. Nie należy karać wszystkich. To jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. W każdej grupie wiekowej są świry (Antek) i są poukładani np. JA :)

stary zgred 24.01.2021 21:31 zgłoś nadużycie

Z tym że chyba nie wiadomo czy wsiadł za kierownicę, cy jako pasażer, czy może do autobusu. No i, na przykład w moim przypadku, niekoniecznie. Przy "szybkich" jazdach powrotnych typu dom - Trzebinia/Chrzanów - "przystanek sklep/market", często ja się przemieszczam, a urządzenie mobilne niekoniecznie.

AAA 24.01.2021 21:14 zgłoś nadużycie

Przy obecnym poziomie inwigilacji przez GPS w każdej komórce dosyć łatwo wykazać, czy delikwent wsiadł za kierownicą raz, czy jeździł codziennie przez 2 lata. Poza tym statystyki wyraźnie pokazują, że problemem nie jest brak doświadczenia za kierownicą, tylko wiek. Po prostu młody człowiek mniej się boi, ma na karku mniejszą odpowiedzialność i brak mu wyobraźni co może pójść źle.

stary zgred 24.01.2021 14:43 zgłoś nadużycie

A skąd ja mam wiedzieć dzisiaj, czy za pół roku nie zajdzie sytuacja, że moim samochodem będzie jednak (może musiała) pojechać osoba poniżej 25 lat? Np. zachoruję, albo ktoś zachoruje i mój samochód będzie potrzebny w rodzinie. Życie zawsze bogatsze było od prawa. Raczej należy pójść w kierunku dodatkowego ubezpieczenia takich osób. Może nawet nie "do 25 lat życia", tylko "do...powiedzmy 5 lat od otrzymania prawa jazdy". Teraz to pewnie praktycznie to samo, ale zawsze lepiej brzmi, nie jest taką szykaną z powodu tego "że jesteś młodszy".

prysio 24.01.2021 12:33 zgłoś nadużycie

podniesienie cen za oc nic nie daje, oni tak będą na drodze zachowywać się jak idioci

Podpisz się___ 24.01.2021 11:19 zgłoś nadużycie

Czy też brak e-OC czyli ubezpieczenia w aplikacji iOS/Android. I możliwości kupienia OC na 24 godziny. To jest patologia...

Promil_pl 24.01.2021 11:18 zgłoś nadużycie

Kompletnie bzdurna teza. To jak kto prowadzi samochód zależy od tego co ma głowie tj jaki poziom wyobraźni i jak został przygotowany na kursie. Szkoda, wielka skoda że w ramach kursów na prawo jazdy nie jest obowiązkowa wizyta w prosektorium i przynajmniej jednym pogrzebie ofiary wypadku. Zapewniam że ilość debili na drogach spadła by znacząco!

Podpisz się___ 24.01.2021 11:16 zgłoś nadużycie

To czy jeżdżę szybko czy jeżdżę wolno nie jest uzależnione od OC. Ubezpieczyciele to kolejny "kartel" z którym muszą się borykać obywatele:) Brak wyrejestrowania auta lub czasowego zawieszenia OC, brak OC na kierowce czyli kupuje polisę na siebie i jeżdżę czym chce, rowerem hulajnogą czy latam dronem. Jakieś Janusze od lepszego odszkodowania pomagający ściągnąć odszkodowanie po kolizji.

AAA 24.01.2021 10:19 zgłoś nadużycie

Wypełniając dane polisy podaje się, czy samochodem będzie kierować osoba w wieku poniżej 25 lat. Jeżeli ktoś skłamie, a dojdzie do wypadku, prawnicy od ubezpieczeń załatwią go na amen.

saimon 23.01.2021 20:47 zgłoś nadużycie

stary zgred - 90% w tym napisałeś ma sens i rację, resztę można przedyskutować... (bez ciśnienia)

stary zgred 21.01.2021 09:07 zgłoś nadużycie

Nie uważam, aby podnoszenie stawek coś dało. Poza tym jest to wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej. Natomiast należy zlikwidować możliwość "dziedziczenia" ulg. W obecnym stanie, o ile się orientuję, tatuś mający pełne ulgi dopisuje do własności samochodu osiemnastoletnią latorośl i ta, na ulgach tatusia robi własny staż w zniżkach. To powinno być zniesione. Każdy powinien startować od zera (znaczy się od 100%). Może jakby po kilku latach zaczęli płacić mniej, to by sobie to cenili. Natomiast zniósłbym do pewnego wieku możliwość tego "wykupywania pierwszego dzwona". Zrobiłbym wręcz odwrotnie; sprawca mający mniej niż...25 lat traci natychmiast wszystkie wypracowane dotąd ulgi i startuje na nowo, jeszcze z podwyższoną składką. Może coś by dało. Zresztą; "starych dziadów" jeżdżących jak idioci też widzę sporo.

tomasz 21.01.2021 07:41 zgłoś nadużycie

Jak widzę młodego siedzącego pomiędzy przednimi siedzeniami , zsuniętego w dół do wysokości kierownicy i lewą rękę trzymającą na jej środku , to od razu takiego uznaję za zagrożenie na drodze i żałuję ,że nie mogę go wyeliminować ze społeczeństwa. Co ci goście ,którzy tak jeżdżą mają w swych pustych baniokach ?? Czyż znaczek BMW im poprzestawiał klepki ? Oczywiście każdy z nich ma bete M_Pakiet , bo nie wiem czy wiecie ale kolesie aby się dowartościować , dokupują takie tam kolorowe plastiki co nie ma nic wspólnego z fabrycznym M-Pakietem i tym sposobem na naszych drogach jeździ więcej " E-mek " , niż wyprodukowała fabryka w Monachium .