Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Młodzi, czyli niebezpieczni na drodze? Tego zdania jest spory odsetek Polaków

20.01.2021 17:00 | 14 komentarzy | 1 772 odsłona | Agnieszka Filipowicz

Prawie 40% Polaków jest za droższym OC dla młodych kierowców niż obecnie. Prawie co drugi zwolennik tego rozwiązania opowiada się za podwyżkami w granicach 20-50%, a co trzeci - do 20%.

14
Młodzi, czyli niebezpieczni na drodze? Tego zdania jest spory odsetek Polaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy młodzi kierowcy powinni płacić wyższe składki na ubezpieczenie OC?

To wyniki badania UCE RESEARCH i SYNO Poland. 38,6% Polaków twierdzi, że kierowcy w wieku 18-24 lat powinni płacić wyższe OC niż do tej pory. Z kolei 45,4% jest przeciwnego zdania, a 16% nie ma opinii na ten temat.

Już teraz młodzi kierowcy płacą więcej za OC. Czy te stawki powinny jeszcze wzrosnąć? Wielu uważa, że tak. Policja podaje dane - wysoki odsetek wypadków z udziałem młodych kierowców często ma związek z brakiem doświadczenia, stylem życia oraz skłonnością do podejmowania ryzykownych zachowań, zwłaszcza przez młodych mężczyzn.

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że młodsi kierowcy, owszem, jeżdżą bardziej agresywniej, ale z kolei najstarsi mają opóźniony czas reakcji, co przyczynia się również do dużej liczby zdarzeń drogowych.

Badanie zostało przeprowadzone 08-11.01.2021 r. na reprezentatywnej próbie 1008 dorosłych Polaków (posiadających prawo jazdy) w wieku 18-80 lat.