Bezcenna wygrana Fabloku

19.05.2008 10:49 | 0 komentarzy | 1 737 odsłona | red
W rozegranym w niedzielę meczu IV ligi Fablok Chrzanów sensacyjnie pokonał na wyjeździe Poprad Muszyna 2-1 (0-1). Bramki dla chrzanowian zdobyli Łukasz Skoczylas i Artur Oczkowski.
0

W pierwszej połowie lekką przewagę miał Fablok, który mógł prowadzić już w 3. minucie, ale niecelnie uderzył M. Domurat. Po dłuższej chwili zaatakowali jednak goście, czego efektem był rzut karny za faul Szafrana w 30. minucie. Prowadzenie do przerwy z „jedenastki” zapewnił gospodarzom Janić.

W drugiej połowie zmobilizowany Fablok zagrał jeszcze lepiej. Poprad w ciągu 45 minut stworzył już tylko jedną okazję, podczas gdy Fablok mógł strzelić co najmniej cztery bramki. Skończyło się na dwóch – najpierw w 55. minucie Łukasz Skoczylas celną „główką” po dośrodkowaniu Przepiórki strzelił wyrównującego gola, chwilę później kolejne podanie Przepiórki wykorzystał Oczkowski. W końcówce w słupek trafił jeszcze aktywny Przepiórka, a Bogucki nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Zwycięstwo pozwoliło Fablokowi zbliżyć się do bezpiecznej strefy na odległość dwóch punktów.

Wygrać udało się także Alwerni, która po golu Jasieczki pokonała w Sułkowicach Gościbię. Będąca zupełnie bez formy Trzebinia przegrała natomiast w Maniowych z Lubaniem 0-2.