Alwernia ratuje Fablok

26.05.2008 09:58 | 0 komentarzy | 1 845 odsłona | red
W niedzielnym meczu IV ligi Alwernia pokonała w Nowym Sączu rezerwy Sandecji 2-1 (0-1). Dzięki dwóm golom Jasieczki podopieczni Mariusza Wójcika wciąż mają realne szanse na awans do III ligi.
0

W niedzielnym meczu IV ligi Alwernia pokonała w Nowym Sączu rezerwy Sandecji 2-1 (0-1). Dzięki dwóm golom Jasieczki podopieczni Mariusza Wójcika wciąż mają realne szanse na awans do III ligi. Ich zwycięstwo jest ponadto bezcenne dla chrzanowskiego Fabloku, który tym samym przedłużył marzenia o pozostaniu w IV lidze.

Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż już od 3. minuty goście musieli gonić wynik. Prowadzenie Sandecji zapewnił strzałem z bliska Pająk. Od tej chwili grała już tylko Alwernia. Rażąca nieskuteczność nie pozwoliła jednak przed przerwą na odrobienie strat.

Mecz wyglądał podobnie również po wznowieniu gry. W 60. minucie Banaszkiewicz trafił w słupek mając przed sobą pustą bramkę. Więcej ostrzeżeń nie było. W 70. i 85. minucie dwie celne „główki” Jasieczki zapewniły Alwerni 3 punkty. Zwycięstwo byłoby bardziej okazałe, gdyby w 90. minucie Chylaszek potrafił skierować piłkę do bramki z najbliższej odległości.

We wcześniejszych meczach Fablok uległ w Myślenicach Dalinowi 0-4 (0-3), a Trzebinia przegrała z Gościbią 0-1 (0-1). Sułkowiczanie będą najbliższym rywalem Fabloku. Tylko wygrana daje chrzanowianom szanse na pozostanie w lidze.
(PL)

Na zdjęciu: Tomasz Jasieczko – strzelając gole dla Alwerni przedłużył szanse Fabloku na utrzymanie