Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Chrzanowie wciąż niesprzedana

09.10.2008 18:13 | 2 komentarze | 4 355 odsłony | red
W czwartek nie doszło do trzeciego przetargu na kupno gminnej kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Chrzanowie. Nikt nie był zainteresowany zakupem tej okazałej, zabytkowej rezydencji w centrum miasta.
2
Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Chrzanowie wciąż niesprzedana
Kamienica przy ulicy Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek nie doszło do trzeciego przetargu na kupno gminnej kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Chrzanowie. Nikt nie był zainteresowany zakupem tej okazałej, zabytkowej rezydencji w centrum miasta.

Cena wywoławcza wynosiła 1,85 mln zł (w poprzednich przetargach 2 mln zł). Rzeczoznawca wycenił tę nieruchomość na 1,6 mln zł.

Jak się dowiedzieliśmy, gmina nie będzie już obniżała wartości kamienicy, lecz poczeka na lepszą koniunkturę na rynku nieruchomości.

Tego samego dnia gmina Chrzanów sprzedała na innym przetargu parcelę o pow. 13,25 ara przy ul. Mydlanej (była odlewnia metali) za cenę wywoławczą (200 tys. zł) plus jedno tzw. minimalne postąpienie (2 tys. zł), czyli łącznie za kwotę 202 tys. zł. Nieruchomość nabyła pełnomocniczka Tadeusza Głowacza.

**********
Z propozycją przeznaczenia gminnej kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Chrzanowie na siedzibę agend marszałka Małopolski, wyszedł radny sejmiku Bogusław Mąsior.

- To piękny, zabytkowy budynek, leżący w centrum miasta, obok magistratu i sądu. Powinien nadal służyć mieszkańcom, a nie być sprzedany na działalność komercyjną. Zresztą i tak nie znalazł nabywcy na trzech kolejnych przetargach – mówi Bogusław Mąsior.

Do niedawna, jako senator, urzędował na piętrze tego gmachu. Teraz widziałby tam m.in. siedzibę spółki Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej, której udziałowcem jest urząd marszałkowski.
(B)