Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Wprowadzą się najwcześniej w lutym

19.12.2008 11:40 | 1 komentarz | 4 384 odsłony | red
Robotnicy skończyli prace w dawnym biurowcu Spółdzielni Kółek Rolniczych przy ul. Krakowskiej w Alwerni. Pomieszczenia w nim zaadaptowano na mieszkania socjalne. Na razie jednak lokatorzy się tam nie wprowadzą.
1
Wprowadzą się najwcześniej w lutym
Budynek przy ulicy Krakowskiej w Alwerni po remoncie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Robotnicy skończyli prace w dawnym biurowcu Spółdzielni Kółek Rolniczych przy ul. Krakowskiej w Alwerni. Pomieszczenia w nim zaadaptowano na mieszkania socjalne. Na razie jednak lokatorzy się tam nie wprowadzą.

- Mieszkania musi dopiero przydzielić specjalna komisja. Stanie się to prawdopodobnie w styczniu. Chciałbym, żeby najpóźniej w lutym nastąpiła przeprowadzka – mówi Jan Rychlik, burmistrz Alwerni.

Dawny biurowiec SKR-u ma zasiedlić 9 rodzin (około 30 osób). To: ponaddziesięciosobowa rodzina z Poręby Żegoty, obecnie mieszkająca w wikaryjce, naprzeciwko kościoła oraz m.in. mieszkańcy dworu w Porębie Żegoty i dawnej leśniczówki w Nieporazie.

Remont i adaptację biurowca wykonała firma Nowix, obecnie mająca siedzibę w Krzeszowicach, a planująca przenieść się do Alwerni. Koszt tych prac to około 600 tys. zł.
Łukasz Dulowski