Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

350 osób na wigilii w w Trzebini

19.12.2008 18:38 | 2 komentarze | 4 569 odsłony | red
Ponad 350 osób wzięło udział w uroczystej wigilii dla samotnych i będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Zorganizowano ją w piątek w salkach Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini. Dzień wcześniej, w czwartek, podobne spotkanie zorganizowano dla 150 podopiecznych trzebińskiej Świetlicy Plus.
2
350 osób na wigilii w w Trzebini
W spotkaniu wigilijnym dla potrzebujących uczestniczyły całe rodziny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad 350 osób wzięło udział w uroczystej wigilii dla samotnych i będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Zorganizowano ją w piątek w salkach Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini. Dzień wcześniej, w czwartek, podobne spotkanie zorganizowano dla 150 podopiecznych trzebińskiej Świetlicy Plus.

Dziesięć lat temu z inicjatywą organizacji wieczerzy wigilijnej dla potrzebujących wyszedł radny z Trzebini Włodzimierz Korczyński.

- Niemal od razu wsparło nas chętnie wielu ludzi – przedsiębiorcy, radni, panie z Zespołu Folklorystycznego Płocanki, które nam gotują, Demokratyczna Unia Kobiet, radny Franciszek Wołoch, który co roku wciela się w postać św. Mikołaja, jak i zwykli mieszkańcy. Dziś wystarczy, że zadzwonię, a już wszyscy wiedzą, co mają robić – cieszy się radny Korczyński.

Tak duża liczba gości na wieczerzy dla samotnych cieszy organizatorów, z drugiej zaś strony zasmuca, bo to dowód na to, że osób, które potrzebują wsparcia innych, w gminie przybywa.
(AJ)