Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Związek komunikacyjny jednak bez Babic

27.02.2009 14:11 | 10 komentarzy | 6 536 odsłon | red
CHRZANÓW. Zgromadzenie Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna postanowiło nie przyjmować gminy Babice do związku komunikacyjnego. Uzasadnia, że przyjęcie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami dla Chrzanowa i Libiąża.
10
Związek komunikacyjny jednak bez Babic
Prezes ZKKM Tadeusz Gruber, radca prawny ZKKM Eryk Biesik, wójt Babic Roman Warchoł, wiceburmistrz Libiąża Maria Siuda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW. Zgromadzenie Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna postanowiło nie przyjmować gminy Babice do związku komunikacyjnego. Uzasadnia, że przyjęcie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami dla Chrzanowa i Libiąża.

Jak wyliczył prezes ZKKM Tadeusz Gruber, Chrzanów musiałby zapłacić rocznie dodatkowo ok. 100.000 zł, natomiast Libiąż – 20.000 zł. Burmistrzowie tych gmin nie wyrazili na to zgody.

- Babice nie chcą wchodzić do ZKKM na siłę. Gdybyśmy w nim byli, próbowalibyśmy usprawnić związek. Trudno, poczekamy, bo jesteśmy i tak skazani na siebie. Tymczasem zadowolą nas kursy dwóch autobusów: do Zagórza i do Rozkochowa – oświadczył wójt Babic Roman Warchoł.

- Romku, zapraszamy cię na nasze posiedzenia w charakterze stałego gościa. Może za tobą dołączy i piąta gmina, Alwernia. A wtedy zamkniemy komunikacyjną pajęczynę powiatu – stwierdził przewodniczący zgromadzenia, Adam Adamczyk.
(B)