Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Są pieniądze na przebudowę dróg powiatowych

30.03.2009 16:15 | 12 komentarzy | 4 598 odsłony | red
POWIAT CHRZANOWSKI. Starosta chrzanowski podpisał w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim umowę o przekazaniu pieniędzy z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na remont ul. Borowcowej w Chrzanowie oraz Grunwaldzkiej w Trzebini.
12
Są pieniądze na przebudowę dróg powiatowych
Stanisław Pajor (MUW Kraków), Joanna Jaguś (skarbnik starostwa), Janusz Szczęśniak (starosta) i Adam Potocki (wicestarosta)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT. Starosta chrzanowski podpisał w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim umowę o przekazaniu pieniędzy z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na remont ul. Borowcowej w Chrzanowie oraz Grunwaldzkiej w Trzebini.

Pierwsza inwestycja ma kosztować 5,02 mln zł, natomiast druga – 4,8 mln zł. Do obu budżet państwa dopłaca po 50 proc. wartości, a dodatkowo po milionie zł gminy. Resztę pokrywa powiat.

- Inwestycje realizowane przez samorządy przy współfinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, najlepiej wykonać i rozliczyć szybko, by już we wrześniu starać się o kolejne dofinansowanie – radził Stanisław Pajor, dyrektor wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
(B)