Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Wspólnie podpiszą kontrakty

03.04.2009 08:26 | 4 komentarze | 4 740 odsłony | red
CHRZANÓW. W poniedziałek wicemarszałek Małopolski podpisze umowy o przekazaniu z funduszy unijnych 55 mln zł na budowę obwodnicy północno-zachodniej Chrzanowa oraz 10 mln zł na tzw. duży projekt drogowy powiatu chrzanowskiego.
4
Wspólnie podpiszą kontrakty
Salę Marmurową chrzanowskiego USC zapełnią radni czterech samorządów: powiatowego, Alwerni, Chrzanowa i Trzebini.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW. W poniedziałek wicemarszałek Małopolski podpisze umowy o przekazaniu z funduszy unijnych 55 mln zł na budowę obwodnicy północno-zachodniej Chrzanowa oraz 10 mln zł na tzw. duży projekt drogowy powiatu chrzanowskiego.

Obwodnica ma kosztować w sumie aż 85 mln zł. Choć jej pierwszym elementem będzie tunel drogowy łączący pod torami os. Północ z os. Niepodległości, to już powstaje nowe skrzyżowanie obwodnicy z ul. Balińską, przy okazji trwającego remontu tej ostatniej.

Duży projekt drogowy powiatu obejmuje remont ul. Podwale, ul. Focha i częściowo ul. Pogorskiej w Chrzanowie oraz modernizację połączenia Trzebini z Alwernią. Koszt inwestycji wyniesie 20 mln zł.

W poniedziałkowej uroczystości, która rozpocznie się o godz. 14, będą uczestniczyli radni powiatowi oraz radni z Alwerni, Chrzanowa i Trzebini. Spodziewana jest także obecność Ministra Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.
(B)