Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pozbyli się za darmo ton śmieci

06.04.2009 16:23 | 4 komentarze | 4 329 odsłony | red
TRZEBINIA. Ponad 258 ton odpadów trafiło na miejskie składowisko śmieci przy ul. Piłsudskiego w piątek i sobotę. Mógł je bezpłatnie oddać każdy mieszkaniec gminy, który ma podpisaną umowę na wywóz nieczystości stałych i rachunki za odbiór odpadów.
4
Pozbyli się za darmo ton śmieci
W ciągu dwudniowej, darmowej zbiórki odpadów na wysypisko w Trzebini przyjęto 258 ton śmieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TRZEBINIA. Ponad 258 ton odpadów trafiło na miejskie składowisko śmieci przy ul. Piłsudskiego w piątek i sobotę. Mógł je bezpłatnie oddać każdy mieszkaniec gminy, który ma podpisaną umowę na wywóz nieczystości stałych i rachunki za odbiór odpadów.

Zarówno w piątek, jak i sobotę przed bramą wjazdową na składowisko ustawiały się kolejki samochodów, zapełnionych śmieciami. W sobotę rano na przyjęcie trzeba było czekać nawet 45 minut.

Mieszkańcy najczęściej pozbywali się niepotrzebnych rzeczy, zalegających im w piwnicach i na strychach, trawy zebranej z ogrodów, czy popiołu z pieców grzewczych. Na wysypisko nie mogli jedynie oddać sprzętu gospodarstwa domowego (AGD i RTV), gruzu budowlanego i odpadów wielkogabarytowych.

- W ramach akcji bezpłatnego przyjmowania śmieci, mieszkańcy oddali na składowisko 258 ton odpadów, co gminę będzie kosztowało ponad 49 tys. zł. To i tak mniej, niż przed rokiem, gdy na składowisko mieszkańcy oddali ponad 470 ton śmieci. Prawdopodobnie dlatego jest ich mniej, bo odpady przyjmowano nieodpłatnie wyłącznie od mieszkańców z podpisaną umową – zaznacza Robert Siwek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Trzebini.
(AJ)