Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Powstaną jeszcze cztery ronda

31.08.2009 16:14 | 28 komentarzy | 5 596 odsłon | red
TRZEBINIA. Na przecinającej miasto drodze krajowej nr 79 są dwa ronda, a powstaną jeszcze cztery. Pierwsze z nich - na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, św. Stanisława i Kościuszki oraz kolejne - na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Harcerskiej mają być gotowe w przeciągu dwóch najbliższych lat.
28
Powstaną jeszcze cztery ronda
W przeciągu dwóch najbliższych lat rondo ma powstać m.in. na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Harcerskiej w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TRZEBINIA. Na przecinającej miasto drodze krajowej nr 79 są dwa ronda, a powstaną jeszcze cztery. Pierwsze z nich - na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, św. Stanisława i Kościuszki oraz kolejne - na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Harcerskiej mają być gotowe w przeciągu dwóch najbliższych lat.

Na skrzyżowaniu ulic św. Stanisława, Krakowskiej i Kościuszki powstanie rondo turbinowe. Projekt jego budowy ma być gotowy w przyszłym roku. Opracuje go gmina i przekaże zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zajmie się realizacją inwestycji.

W przyszłym roku ma być gotowy również projekt budowy ronda w miejscu zbiegu ulic Kościuszki i Harcerskiej.
- Aktualnie prowadzimy rozmowy z właścicielami terenów przy markecie Biedronka i Domu Kultury Sokół w celu ich udostępnienia pod budowę ronda. Od wyniku rozmów zależy projekt inwestycji – mówi Robert Siwek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Trzebini.

Kolejne rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Ochronkowej. Dzięki temu działająca tam teraz sygnalizacja świetlna nie będzie już potrzebna.

Budowę czwartego ronda zaplanowano na skrzyżowaniu ulic Długiej i Tuwima oraz nowo projektowanego łącznika z ul. Puszkina (w pobliżu stacji benzynowej Bliska). Będzie się ono łączyło z obwodnicą północą Chrzanowa.
(AJ)