Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

KRAKÓW. Rozpoczął się proces chrzanowskiego pedofila

19.02.2014 21:10 | 0 komentarzy | 5 010 odsłon | red
We wtorek oskarżony o zgwałcenie dziecka Roman B. z Chrzanowa po raz pierwszy stanął przed sądem w Krakowie. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.
0
KRAKÓW. Rozpoczął się proces chrzanowskiego pedofila
Zgodnie z postanowieniem chrzanowskiego sądu od października Roman B. przebywa w tymczasowym areszcie Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sąd zdecydował o wyłączeniu jawności mając na względzie dobro małoletniego. Uznał, że jawność procesu mogłaby naruszyć ważny interes prywatny i obrażać dobre obyczaje.

- Podczas pierwszej rozprawy oskarżony składał wyjaśnienia. Ze względu jednak na wyłączenie jawności, nie jest możliwe podanie ich treści – mówi Aneta Rębisz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Nie wiadomo, czy Roman B. przyznaje się do winy. Kolejna rozprawa odbędzie się w przyszłym tygodniu. Nie należy się jednak spodziewać wyroku. Sąd wyznaczył też termin na marzec.

Chrzanowska prokuratura wnosi o maksymalny wymiar kary – 15 lat więzienia.
- Przemawiają za tym okoliczności przestępstwa i brak postępów w resocjalizacji oskarżonego – tłumaczy Elżbieta Jopek, zastępca prokuratora rejonowego w Chrzanowie.

Przypomnijmy, że Roman B. skrzywdził dziesięcioletniego chłopca. Do przestępstwa doszło w październiku, wkrótce po tym, jak opuścił więzienie, gdzie spędził 12 lat. Odsiadywał wyrok za przestępstwa seksualne dokonane także na dzieciach.
(EJB)