Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Jest niebezpiecznie. Dlaczego nie działa sygnalizacja na Podwalu?

27.02.2014 12:24 | 2 komentarze | 4 890 odsłony | red
Od kilku dni na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Pogorska i Kadłubek albo wcale nie działa sygnalizacja świetlna, albo jest tylko światło pomarańczowe ostrzegawcze. Gdy działa, niekompletny sygnalizator od strony ul. Kadłubek dezorientuje kierowców. Tymczasem jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych krzyżówek w mieście.
2
CHRZANÓW. Jest niebezpiecznie. Dlaczego nie działa sygnalizacja na Podwalu?
Wybity klosz na ul. Kadłubek w Chrzanowie. Gdy sygnalizacja była włączona świecił na biało zamiast na zielono, wprowadzając zamieszanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku dni na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Pogorska i Kadłubek albo wcale nie działa sygnalizacja świetlna, albo jest tylko światło pomarańczowe ostrzegawcze. Gdy działa, niekompletny sygnalizator od strony ul. Kadłubek dezorientuje kierowców. Tymczasem jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych krzyżówek w mieście.

Po naszym telefonie Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie, zapewnił, że „lada moment” wszystko wróci do normy.

- Zleciliśmy wymianę między innymi sterownika i lamp. Już wcześniej konserwator informował, że trzeba zmodernizować system, bo przy następnej awarii będzie problem. Jednocześnie zdarzyły się akty wandalizmu, czyli dewastacje kloszy i lamp. Jeśli tak dalej pójdzie, to chyba pomyślimy o zainstalowaniu tam monitoringu – mówi dyrektor Żuradzki.

Modernizacja systemów elektronicznych na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Pogorska i Kadłubek, a także na przejściu dla pieszych na ul. Pogorskiej, na wysokości szkoły, kosztowała powiat około 60 tys. zł.
Łukasz Dulowski