Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapłacą więcej za jednorazowe bilety?

24.11.2009 15:34 | 19 komentarzy | 5 849 odsłon | red
KOMUNIKACJA. Rok temu chrzanowski związek komunikacyjny podjął decyzję o wprowadzeniu 50-procentowej zniżki na przejazd z biletami jednorazowymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Teraz zamierza się z niej wycofać.
19
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapłacą więcej za jednorazowe bilety?
Zgromadzenie związku zamierza zmniejszyć wysokość ulgi z 50 do 30 proc., jaka teraz przysługuje uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KOMUNIKACJA. Rok temu chrzanowski związek komunikacyjny podjął decyzję o wprowadzeniu 50-procentowej zniżki na przejazd z biletami jednorazowymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Teraz zamierza się z niej wycofać.

Według wyliczeń Tadeusza Grubera, przewodniczącego zarządu ZKKM, strata związku z tytułu spadku sprzedaży biletów wyniesie w tym roku ok. 900 tys. zł (w stosunku do roku poprzedniego). Uważa, że wpływ na to ma przede wszystkim wprowadzenie 50-procentowej zniżki na przejazd biletami jednorazowymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i proponuje zmniejszenie ulgi do 30 proc. Zdaniem radnego Roberta Maciaszka, przedstawiciela Chrzanowa w ZKKM, to zły pomysł.

- Szef zarządu, Tadeusz Gruber, stratę z tego tytułu oszacował na pół miliona złotych. Nie mogę się z tym zgodzić. Na spadek sprzedaży biletów znacznie większy wpływ miały objazdy w związku z prowadzonymi remontami dróg, ogólny kryzys oraz coraz większa liczba gapowiczów. Osoby, które nie kasują biletu, zwyczajnie okradają tych uczciwych pasażerów, którzy w ten sposób płacą podwójnie: kupując bilet i dopłacając na komunikację ze swoich podatków coraz większe kwoty – komentuje Robert Maciaszek. Radny przyznaje, że informacja o planowanym zmniejszeniu ulgi z 50 do 30 proc. zupełnie go zaskoczyła. Tego zamiaru nikt wcześniej z nim nie omawiał.

- Otrzymałem ją w materiałach na najbliższe zgromadzenie i dotąd nie miałem okazji odnieść się do tego pomysłu – dodaje.

O ewentualnym zmniejszeniu zniżki na przejazd z 50 do 30 proc. zgromadzenie związku ma zdecydować na najbliższym posiedzeniu, które zaplanowano na środę, 25 listopada.
(AJ)