93 zawodników stanęło na starcie biegu w Zagórzu (WIDEO,ZDJĘCIA)

10.06.2024 09:18 | 0 komentarzy | 1 805 odsłona | Michał Papiernik
W niedzielę odbyła się ósma edycja źródlanego biegu "Bukowica Run".
0
Podium mężczyzn w kategorii OPEN. 1. miejsce - Przemysław Koziarz, 2. miejsce - Robert Zielonka, 3. miejsce - Robert Targosz

Bieg rozpoczął się o godzinie 11.00 na terenie ośrodka sportowego w Zagórzu.

Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę u podnóża Bukowicy.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła instruktorka fitness Katarzyna Klimek.

Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, lokalna (uwzględniająca mieszkańców gminy Babice) z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przewidziano także nagrodę dla najstarszego zawodnika oraz dla co 50. i co 100. zawodnika, który przybiegnie na metę.

W kategorii OPEN mężczyzn najlepszy okazał się Przemysław Koziarz z czasem 38 minut i 19 sekund, wyprzedzając Roberta Zielonkę oraz Roberta Targosza.

Agata Obidowicz wygrała klasyfikację OPEN kobiet z czasem 47 minut i 57 sekund przed Dagmarą Żurek oraz Marceliną Kocój.

Najstarszym zawodnikiem został Adam Gaudyn.

50. na metę dobiegła Julia Szumniak a zawodnikiem, który zamknął zawody został Jacek Kremer.

Spośród mieszkanek Gminy Babice najlepsza okazała się Julia Szumniak, wyprzedzając Ilonę Podgórni oraz Izebelę Halbina.

Mateusz Halbina zwyciężył w kategorii mężczyzn zamieszkujących Gminę Babice przed Maciejem Kurnikiem oraz Rafałem Bury.

Każdy z zawodników dostał piękny pamiątkowy medal oraz pakiet startowy.

Na najlepszych z miejsc 1-3 czekały okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie biegu seniorów została otwarta "Strefa Malucha", w ramach której odbyły się biegi dla dzieci, a także gry i zabawy sportowe.

Zawody organizowane były: przez Gminny Ośrodek Kultury w Babicach. Patronat medialny objął tygodnik Przełom.