Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Majówka w Krzeszowicach. W południe wszyscy zatańczyli poloneza (WIDEO, ZDJĘCIA)

26.05.2024 19:00 | 0 komentarzy | 4 396 odsłony | Marek Oratowski
W weekend w centrum Krzeszowic było gwarno i tłoczno. Uczestnicy tradycyjnej majówki obejrzeli występy nie tylko lokalnych artystów oraz znanych kabaretów. Nie mogło też zabraknąć poloneza na Rynku.
0
Majówka w Krzeszowicach. W południe wszyscy zatańczyli poloneza (WIDEO, ZDJĘCIA)
Długi korowód tańczących poloneza przy straganach na krzeszowickim Rynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W oba dni nie zabrakło atrakcji. Wystąpiły m.in. Formacja Chatelet oraz kabaret Paranienormalni. Majówka to także okazja do prezentacji zdolnych mieszkańców. W tym roku m.in. zatańczyły dzieci z UKS Harmonia Krzeszowice.

Nie brakowało odwiedzających na Jarmarku Tradycji i Rękodzieła. Można było na nim kupić m.in. miód, obrazy, wyroby z drewna oraz ręcznie robioną biżuteri.  Niedziela zaczęła się od Śniadania na Trawie w Parku Bogackiego. Niektórzy mieszkańcy założyli XIX-wieczne stroje. Były także pokazy kulinarne oraz warsztaty z lokalnymi kołami gospodyń.

W samo południe wszyscy odtańczyli poloneza, zagranego przez uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach. Jedną z par stanowili burmistrz Wacław Gregorczyk i dyrektor CkiS-u Anna Dijuk-Bujok. Na Placu Targowym stanęło wesołe miasteczko, które także było oblegane.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z tej udanej imprezy.