Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

W planie duże remonty w powiatowych szkołach na ponad 4 miliony złotych

26.05.2024 15:00 | 0 komentarzy | 2 811 odsłony | Marek Oratowski
Za pieniądze z Polskiego Ładu w czterech szkołach prowadzonych przez powiat chrzanowski zostaną wykonane prace modernizacyjne.
0
W planie duże remonty w powiatowych szkołach na ponad 4 miliony złotych
Podpisanie umowy z wykonawcą mondernizacji auli w ZS w Libiążu, fot. powiat chrzanowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W listopadzie rozpocznie się modernizacja (za 1,4 miliona złotych) auli w budynku Zespołu Szkół w Libiążu. Starosta Bartłomiej Gębala i wicestarosta Ewa Jędrysik podpisali umowę z wykonawcą - firmą Inveko z Libiąża.

Prace potrwają do maja przyszłego roku. Przybędzie nowy dach, okna i drzwi, podest dla akustyka, podwieszany sufit, ściany zostaną pomalowane, a parkiet odnowiony. Pieniędzy wystarczy także na wyremontowanie sceny oraz wymianę kotar.

Modernizacja będzie kosztowała 1,4 miliona złotych. W planie są też inne remonty w powiatowych szkołach również za pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Wszystkie prace mają kosztować 4,7 miliona złotych (z tego 4 miliony to fundusze z Polskiego Ładu).

W planie jest modernizacja budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno -Chemicznych w Trzebini. Zakres prac to wymiana posadzek, malowanie ścian i sufitów w salach lekcyjnych oraz ciągów komunikacyjnych. Pieniędzy wystarczy także na modernizację kanalizacji w budynku Zespół Szkół Technicznych Fablok w Chrzanowie oraz modernizację instalacji wody bytowej i hydrantowej oraz kanalizacyjnej w budynku I LO w Chrzanowie.