Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Możecie przysyłać nagrania na festiwal piosenki religijnej

22.04.2024 16:00 | 0 komentarzy | 1 343 odsłona | Marek Oratowski
W tym tygodniu mija termin zgłoszeń do III Festiwalu Piosenki Religijnej „BoguDźwięki" im. Helenki Kmieć.
0
Możecie przysyłać nagrania na festiwal piosenki religijnej
Uczestnicy pierwszej edycji festiwalu w 2022 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Libiążu we współpracy z Fundacją im. Heleny Kmieć.

Głównym celem jest promowanie wartości chrześcijańskich poprzez rozwijanie i prezentację talentów muzycznych oraz wokalnych. Jest to też sposób na popularyzowanie postaci i dzieła życia Heleny Kmieć, zamordowanej w 2017 roku w Boliwii wolontariuszki z Libiąża. Jej proces beatyfikacyjny właśnie się rozpoczyna.

W Festiwalu mogą wziąć udział uczestnicy (soliści, duety, zespoły i chóry) w następujących kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz kategoria open (do 27 lat - ograniczenie wiekowe nie dotyczy akompaniatorów).

Uczestników niepełnoletnich zgłasza do konkursu szkoła, parafia, instytucja kultury lub rodzice. Uczestnicy pełnoletni mogą być zgłoszeni przez szkołę, parafię, instytucję kultury lub mogą wysłać zgłoszenie samodzielnie.

Kartę zgłoszenia i link do nagrania wideo osoba zgłaszająca uczestnika Festiwalu przesyła na adres: festiwalpiosenkireligijnej@gmail.com do 24 kwietnia. Zakwalifikowani do Konkursu otrzymają informację zwrotną potwierdzającą udział w Koncercie Laureatów do 10 maja.

Uczestnicy przygotowują jeden utwór o charakterze religijnym trwającym nie dłużej niż 5 minut. Do konkursu dopuszcza się kompozycje własne i innych autorów. Ocenie jurorów podlegać będą dobór utworu, walory głosowe i muzykalność, aranżacja muzyczna oraz prezentacja utworu. Jury może przyznać Grand Prix Festiwalu oraz nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej, wykonawczej i muzycznej.

Koncert Laureatów rozpocznie się 8 czerwca w LCK w Libiążu o godzinie 9. Nagrodą w Festiwalu, oprócz nagród rzeczowych jest udział w koncercie, który odbędzie się podczas imprezy plenerowej o nazwie „Rodzinada" 23 czerwca przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu w godzinach popołudniowych. W tym roku gwiazdą koncertu będzie Mała Armia Janosika.

Karta zgłoszenia oraz inne iinformacje dostępne są tutaj.