Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Uczniowie z powiatu chrzanowskiego w śnieżnej scenerii posprzątali Beskidy

21.04.2024 15:00 | 0 komentarzy | 1 414 odsłona | Marek Oratowski
W sobotę rozpoczęła się tegoroczna akcja sprzątania Beskidów z PTT. Uczestniczyli w niej dzieci i młodzież ze szkolnych kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział Chrzanów.
0
Uczniowie z powiatu chrzanowskiego w śnieżnej scenerii posprzątali Beskidy
Uczestnicy zebrali 1000 litrów śmieci, fot. udostępnione przez Remigiusza Lichotę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy padającym śniegu rozpoczęła się trzynasta edycja akcji. Inauguracja tradycyjnie odbyła się w rejonie Klimczoka w Beskidzie Śląskim.

Z Biłej wyruszyły dwie grupy Oddziału PTT z Chrzanowa. SKK PTT przy SP z Luszowic zbierało śmieci na zielonym szlaku w stronę schroniska „Klimczok", z kolei SKK PTT przy SP nr 8 z Trzebini i SKK PTT przy ZSECh z Trzebini wyczyściły szlak na Przełęcz Karkoszczonkę (żółty) i Klimczok (czerwony). W akcji uczestniczyli też uczniowie z Bielska-Białej i Nowego Sącza.

Wszystkie grupy spotkały się pod schroniskiem „Klimczok". Tam na uczestników czekało ognisko, na którym można było upiec pyszne kiełbaski. Każdy otrzymał także butelkę napoju izotonicznego. Była też okazja do wspólnych spotkań, rozmów i nawiązywania nowych znajomości.

W inauguracji akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2024" wzięły udział 223 osoby, w tym 180 dzieci i młodzieży. Z uwagi na nie najlepszą pogodę, to bardzo dobry wynik. Jeszcze bardziej organizatorów ucieszył fakt, że łącznie zebranych zostało 1000 litrów śmieci.

Na zakończenie działacze PTT wręczyli legitymacje członkowskie młodzieży z SP nr 3 w Chrzanowie i SP nr 6 w Trzebini.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Jolanty Augustyńskiej i burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka. Patronat medialny sprawują tygodnik „Kronika Beskidzka", portal informacyjny beskidzka24.pl. i Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom".

Przed uczestnikami jeszcze dwie odsłony akcji. Za miesiąc, 18 maja, posprzątają rejon Babiej Góry. Na zakończenie 15 czerwca zbiorą śmieci w okolicy Hrobaczej Łąki.