Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Paranienormalni na Majówce w Krzeszowicach

20.04.2024 09:00 | 0 komentarzy | 7 843 odsłon | Ewa Solak
25 i 26 maja zaplanowano tradycyjną imprezę w mieście. Wystąpią dwa kabarety i lokalne gwiazdy.
0
Paranienormalni na Majówce w Krzeszowicach
Polonez tańczony podczas ubiegłorocznej majówki w Krzeszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Majówka od lat budzi zainteresowanie dzięki nawiązaniu do lokalnej historii uzdrowiska oraz klimatowi plenerowego widowiska. Mieszkańcy angażują się w wydarzenie, paradując po mieście w epokowych strojach.

W tym roku Centrum Kultury i i Sportu w Krzeszowicach zaplanowało nieco inną formułę imprezy.

Doroczny, dwudniowy Jarmark Tradycji i Rękodzieła przeniesiony będzie na mały rynek tam, gdzie dotychczas ustawiano scenę. Ta natomiast stanie na placu przy gladiatorze. Nie tylko to się zmieni. Oprócz dwóch kabaretów: Paranienormalnych i Formacji Chatelet, zamiast gwiazdy znanej z telewizji, na scenie wystąpią gwiazdy lokalne: zespół Verso, małe Verso czy jazz band Jerzego Suruło działający przy szkole muzycznej w Krzeszowicach.

W sobotę przed południem zaplanowano zabawy i animacje dla dzieci, a wieczorem dyskotekę.

Z kolei w niedzielę na rynku odbędzie się gotowanie na żywo, warsztaty w paniami z kół gospodyń wiejskich. Nie zabraknie śniadania na trawie w parku Bogackiego, a także tradycyjnego poloneza, tańczonego przez wszystkich uczestników w samo południe.

W parku zaplanowano również zawody sportowe, pokazy samoobrony czy judo.

W niedzielę po południu na rynku rozpocznie się koncert z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wystąpi zespół Zdrojanie oraz krakowscy i krzeszowiccy artyści. Wieczorem na scenie stanie kabaret Paranienormalni.

- W tym roku chcemy docenić przede wszystkim lokalnych artystów. Majówka ma taki charakter, że warto to zrobić tym bardziej, że od kilku lat organizowane są również Dni Krzeszowic - mówi Anna Dijuk-Bujok, pełniąca obowiązki dyrektora CKiS w Krzeszowicach.