Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Ponad 5 tysięcy biegaczy w Cracovia Maraton. W czołówce zawodnik z Trzebini

15.04.2024 09:00 | 0 komentarzy | 4 844 odsłony | Marek Oratowski
Do mety niedzielnego Cracovia Maraton dobiegło 5442 biegaczy. Najlepsi w całej stawce byli Kenijczycy.
0
Ponad 5 tysięcy biegaczy w Cracovia Maraton. W czołówce zawodnik z Trzebini
Ryszard Moszyński z Balina ustanowił na trasie w Krakowie nowy rekord życiowy, fot. Fb
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kenijczycy Ezekiel Kipkorir oraz jego rodaczka Vitalyne Kibii zostali zwycięzcami tegorocznego Cracovia Maratonu. Kenijczyk nieco ponad 42-kilometrową trasę po ulicach Krakowa pokonał w czasie 2 godzin 17 minut i 5 sekund. Najlepszy z Polaków Mateusz Mrówka zajął siódme miejsce.

Na starcie nie zabrakło ponad dwudziestu mieszkańców ziemi chrzanowskiej. Najlepiej z nich wypadł 33-letni Krystian Kamieniarz z Trzebini (Coros Team). W klasyfikacji open zajął bardzo wysoką, 28. lokatę. Osiągnął czas 2 godziny 47 minut i 59 minut. Natomiast 392. lokatę zajął inny trzebinianin Łukasz Ołownia, reprezentujący barwy Zadyszki Oświęcim. Na trasie spędził 3 godziny 22 minuty i 44 sekundy. Najlepszą kobietą z naszego regionu okazała się Agnieszka Ołownia z Trzebini, 448. w całej stawce (3 godziny 25 minut i 15 sekund). W klasyfikacji kobiet była piętnasta (a w swojej kategorii M-40 szósta).

Nasi biegacze walczyli zwłaszcza o poprawienie dotychczasowych rekordów życiowych na dystansie 42 km 195 m. Sztuka ta udała się m.in. Ryszardowi Moszyńskiemu z Balina.
„Życiówka poprawiona o 20 minut. Warunki trudne, bo było zwyczajnie za ciepło. A do tego jeszcze po 29. kilometrze wiatr wiał w twarz i bardzo ciężko było wywalczyć lepszy czas. Dziś było mnie stać na 3.35.31. Jestem zmęczony, ale zadowolony" - napisał zawodnik na swoim profilu na Facebooku.