Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanów już po debacie (WIDEO, ZDJĘCIA)

03.04.2024 19:55 | 0 komentarzy | 5 417 odsłon | Alicja Molenda
W dzisiejszej debacie burmistrzowskiej, obu kandydatom towarzyszyły małżonki, wprowadzając do niej atmosferę spokoju. Czas pozwolił na zadanie 37 pytań nadesłanych przez mieszkańców.
0
Chrzanów już po debacie (WIDEO, ZDJĘCIA)
Rafał Kosowski i Robert Maciaszek podczas debaty w redakcji Przełomu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Z komentarzy publikowanych w trakcie transmisji, wynika, że widzowie bardzo czekali na pytania istotne dla przyszłości Chrzanowa. Chodzi np. o przyszłość gospodarki odpadami, przyszłość składowiska w Balinie, umowę społeczną z mieszkańcami tego sołectwa, budowę spalarni na os. Południe, czystość w mieście. Były na stole, ale los tak chciał, że nie padły, bo nie zostały wylosowane.

Po zakończeniu debaty kandydaci z ciekawością przejrzeli wszystkie te, które zostały w szklanym pojemniku. Tak jest po każdej debacie. Uczestnicy są ich ciekawi.

Z wypowiedzi obu kandydatów na burmistrza Chrzanowa wynika m.in., że nadchodzi epoka renesansu zakładów usług komunalnych. Burmistrz Robert Maciaszek powiedział nawet, że z uwagą przygląda się temu procesowi jako członek rady nadzorczego gminnej spółki w Zabierzowie. Jego kontrkandydat w wyborach - Rafał Kosowski - podziela opinię, że gminne "zuk-i" znów mają sens.

Rafał Kosowski, gdyby został burmistrzem, przewiduje utworzenie stanowiska zastępcy ds. gospodarczych. Nie bez Kozery podcza debaty towarzyszyła mu była wiceburmistrz Chrzanowa odpowiedzialna za ten resort - Jolanta Piecuch.

Robert Maciaszek nie chce mieć takiego zastępcy. Uważa, że jeden mu wystraczy, bo to oszczędność.

Zapraszamy do oglądania nagrania z debaty. Znajdziecie w niej odpowiedź na wszystkie zadane pytania.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Były menadżer, były poseł RP, burmistrz gminy Chrzanów