Piłkarskie sparingi. Strzeleckie popisy Trzebini, Fabloku i Świtu

25.02.2024 15:00 | 0 komentarzy | 3 637 odsłony | Michał Koryczan

Sprawdźcie, jak zespołom piłkarskim z naszego regionu poszło w weekendowych meczach kontrolnych.

0
Oskar Chechelski zdobył cztery gole dla MKS Trzebinia w sparingu z Wisłą Jeziorzany

Sparingi

MKS Trzebinia - Wisła Jeziorzany 10-1 (5-1)

Bramki dla MKS: Oskar Chechelski (13, 24, 25, 41), Rostyslav Shkitun (22), Jan Koźlik (50, 57, 75), Marcin Karcz (58), Aleksander Sucharski (85)

Trzebinia: Wróbel - Sz. Kurek, Sucharski, Jampich, Uchacz, Koźlik, Kalinowski, Kikla, Zembol, Chechelski, Shkitun oraz Nowicki, Sieczko, Zybiński, Hurenko, Szumski, Wójcik, Karcz

Pierwotnie trzebinianie mieli się zmierzyć ze śląskim trzecioligowcem, czyli ekipą GKS Pniówek 74 Pawłowice. Pojedynek ten został jednak odwołany ze względu na problemy kadrowe w szeregach rywala, spowodowane kontuzjami i chorobami zawodników.
W zastępstwie MKS zagrał z Wisłą Jeziorzany, liderem drugiej grupy krakowskiej A-klasy. „Żółto-czarni" urządzili sobie w tym spotkaniu solidny trening strzelecki, zdobywając 10 goli. Cztery z nich strzelił skuteczny w przerwie zimowej Oskar Chechelski. Hat-tricka skompletował z kolei Jan Koźlik. Po jednym trafieniu dorzucili Marcina Karcz oraz pozyskani w zimowym okienku transferowym Rostyslav Shkitun i Aleksander Sucharski.
W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Piotra Chlipały zmierzą się w Trzebini z piątoligową Jutrzenką Giebułtów (sobota, 2 marca, godz. 11).

KS Chełmek - Unia Oświęcim 6-1 (1-0)

Bramki: Łukasz Wierzba (dwie), Igor Rybak, Mikołaj Przewoźnik, Maksymilian Pędrys, Mateusz Tomko (po jednej) - Arkadiusz Czapla

Występująca w piątej lidze drużyna KS Chełmek, prowadzona przez trenera Piotra Pierścionka wygrała z wyżej notowaną, bo czwartoligową Unią Oświęcim. Do przerwy chełmkowianie prowadzili 1-0 po trafieniu Igora Rybaka. W drugiej połowie byli znacznie bardziej skuteczni, aż pięciokrotnie pokonując golkipera Unii, pozwalając przeciwnikowi na zdobycie tylko jednego gola.

Górnik Siersza - Orzeł Kwaśniów 2-0 (1-0)

Bramki: Tomasz Dziadzio, Bartosz Kurek

Siersza: testowany - A. Tajs, B. Bartoń, Byrczek, Nowak, K. Niedziałkowski, A. Mendela, B. Kurek, Wojas, Chlebda, T. Dziadzio oraz Zając, T. Niedziałkowski, Zajączkowski, Głuch

Słowik Olkusz - Sankowia Sanka 3-4

Bramki: Adrian Głuszko (trzy), Sebastian Skalny

Wisła Jankowice - Wisełka Rozkochów 1-1

Bramki: Dominik Bachowski - Dominik Szczęśniak

Fablok Chrzanów - MKS Alwernia 12-1