Chrzanów

Koniec świetnej passy ekipy z Chrzanowa. MTS przegrał z KSZO

25.02.2024 11:00 | 0 komentarzy | 2 505 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze ręczni pierwszoligowego Unimetal Recycling MTS Chrzanów przegrali w rzutach karnych z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

0
Pojedynek w meczu KSZO z MTS. Fot. Piotr Grzeszczyk/KSZO Handball

Chrzanowianie jechali o Ostrowca Świętokrzyskiego z nastawieniem odniesienia 12. ligowego zwycięstwa z rzędu. Zdawali sobie jednak sprawę, co w rozmowie z „Przełomem" podkreślał prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów Marcin Dęsoł, że zadanie nie będzie wcale łatwe. Mimo że chrzanowski zespół do tej pory nie dał większych szans ligowym przeciwnikom.

Świetna passa MTS (lidera grupy D pierwszej ligi) zakończyła się jednak w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczni Słąwomira Szenkela prowadzili co prawda do przerwy 17-15, ale w drugiej połowie meczu skuteczniejsi byli gospodarze i po 60 minutach był remis 29-29.

W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy KSZO, wygrywając 5-4. To oni zainkasowali dwa punkty. Chrzanowianie muszą się zadowolić jednym „oczkiem" wywalczonym na obiekcie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W innym sobotnim spotkaniu wicelider rozgrywek AZS AGK Kraków pokonał u siebie KSSPR Końskie 32-28 i zmniejszył stratę do chrzanowian do czterech punktów.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 29-29 (15-17), karne 5-4

KSZO: Kijewski, Piątkowski - Bysiak, Chmielewski, Chudzik, Dąbrowski, Granat, Jagiełło, Kogutowicz, Majchrzak, Makuła, Skuciński, Sobut, Świstak, Świt, Wojkowski

MTS: Górkowski, Plaszczak, Smaciarz - Cieślik, Dobrzański, B. Hardzina, M. Hardzina, Malinowski, Put, Rola, Rusin, Sieczka, B. Skoczylas, D. Skoczylas, M. Skoczylas, Węgrzyn