Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Za kierownicą po alkoholu i narkotykach

24.02.2024 18:00 | 0 komentarzy | 7 846 odsłon | Michał Koryczan

Policjanci z chrzanowskiej drogówki zatrzymali dwoje kierowców oraz rowerzystę.

0
Za kierownicą po alkoholu i narkotykach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji informuje, że w czwartkowe kontrole funkcjonariuszy z chrzanowskiej drogówki doprowadziły do wyeliminowania z dalszej jazdy trzy osoby, które pod wpływem alkoholu czy środków odurzających prowadziły swoje pojazdy, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

- Jako pierwsza została zatrzymana do kontroli drogowej w Balinie kierująca fiatem. Mundurowi oprócz badania trzeźwości przeprowadzili u 31-latki badanie narkotesterem. Wynik wskazał obecność marihuany. W zawiązku z powyższym kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a w szpitalu została jej pobrana krew na oznaczenie narkotyków - mówi Iwona Szelichiewicz.

Około godz. 17:15 w Luszowicach drogówka zatrzymała 45-letniego rowerzystę, którego wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał 1,4 promila.

- Z kolei w Libiążu na ul. Chrzanowskiej do kontroli został zatrzymany 32-letni kierowca opla. Blisko pół promila wskazało urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi Iwona Szelichiewicz.

Kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka nawiązka na cel społeczny.

Z kolei wysokość mandatu za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości zależy od okoliczności i stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to wykroczenie i może skutkować mandatem w wysokości od 300 do 5000 zł.