Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz Chrzanowa i jego ludzie. Kto wystartuje w wyborach do rady miejskiej? (ZDJĘCIA)

24.02.2024 16:00 | 14 komentarzy | 9 642 odsłon | Michał Koryczan

Robert Maciaszek zaprezentował w sobotę kandydatów do Rady Miejskiej w Chrzanowie, startujących z jego komitetu.

14
Burmistrz Chrzanowa i jego ludzie. Kto wystartuje w wyborach do rady miejskiej? (ZDJĘCIA)
Burmistrz Robert Maciaszek i jego ekipa z komitetu wyborczego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urzędujący burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek już wcześniej zapowiedział, że będzie się starał o reelekcję. Jego kandydaturę poparły Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Lewica.

W sobotę, 24 lutego w samo południe zaprezentował kandydatów do Rady Miejskiej w Chrzanowie, startujących z jego komitetu.

W tym gronie nie brakuje doświadczonych samorządowców, jak również absolutnych debiutantów. Jest też kilka zaskoczeń.

Z listy KWW Burmistrza Roberta Maciaszka startuje chociażby Aleksandra Czucz, która w poprzednich wyborach kandydowała na burmistrza Chrzanowa, rywalizując m.in. z Robertem Maciaszkiem.

Z komitetu urzędującego burmistrza startuje obecny radny Roman Madejski, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas sobotniej prezentacji Robert Maciaszek przedstawił priorytetowe sprawy do załatwienia w najbliższej kadencji. Wśród nich m.in. utworzenie Chrzanowskiej Strefy Inwestycyjnej przy autostradzie A4, budowę nowych mieszkań w Chrzanowie czy nasadzenie drzew w rejonie placu Tysiąclecia i pasażu za MOKSiR-em.

LISTA KANDYDATÓW NA RADNYCH

Okręg nr 1: Roman Madejski (obecny radny), Grzegorz Bartyzel (przedsiębiorca), Krystyna Raś (wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej), Borys Modrzejewski (działacz społeczny i samorządowy), Piotr Stach (były piłkarz, trener w AP 21 Chrzanów), Marta Dębska (główna księgowa w firmie transportowej), Natalia Jaśko (menadżerka w klubie fitness), Grzegorz Dańków (fizjoterapeuta)

Okręg nr 2: Małgorzata Dziuba (obecna radna, długoletnia dyrektorka SP nr 1 w Chrzanowie), Janusz Jedynak (obecny radny), Paweł Smółka (były piłkarz, prezes i trener AP 21 Chrzanów), Aleksandra Czucz (pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego), Paweł Romański (kierownik działu remontowego w PSM w Chrzanowie), Bożena Jopek (była wieloletnia dyrektorka Zespołu Szkół w Mętkowie), Marcin Dęsoł (prezes Unimetal Recycling MTS Chrzanów)

Okręg nr 3: Marian Sadzikowski (nauczyciel w SP nr 8 w Chrzanowie, trener i prezes klubu szachowego), Jolanta Sobczak (wychowawczyni klas sportowych w SP nr 8 w Chrzanowie), Joanna Połetek (dyrektorka zakładu produkcyjnego), Dawid Ciastoń (przedsiębiorca), Izabella Kowalska (księgowa), Krzysztof Tomaszewski (przewodniczący Rady Osiedla Stella), Agnieszka Maćkowiak (wieloletni pracownik ZLA w Chrzanowie)

Okręg nr 4: Marcin Krauz (obecny radny), Lucyna Korycińska (sołtyska Płazy), Bartłomiej Pająk (sołtys Luszowic), Katarzyna Zielińska (pracuje w firmie szkoleniowej), Jakub Bober (tłumacz, doktorant UKEN w Krakowie, członek rady sołeckiej w Źrebcach), Małgorzata Grzyb (sołtyska Okradziejówki)