Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Renesans planszówek w Balinie (WIDEO,ZDJĘCIA)

24.02.2024 23:26 | 0 komentarzy | 2 468 odsłony | Michał Papiernik

Sołtys Michał Kłyk zorganizował po raz drugi "Noc gier". Tym razem uczestnicy bawili się przy grach planszowych.

0
Renesans planszówek w Balinie (WIDEO,ZDJĘCIA)
Sołtys wsi Michał Kłyk, radny województwa małopolskiego Rafał Kosowski oraz uczestnicy nocnego maratonu grania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Impreza była świetną okazją do poznania nowych planszówek i do rywalizacji w grach, które uczestnicy już znali, a także do spędzenia czasu w gronie entuzjastów tego typu rozrywki.

Obecnie najpopularniejsze są gry komputerowe, konsole, a także e-sport. Jednak planszówki przeżywają swoisty renesans.

Nie przypominają już gier, które znamy z przeszłości. To już nie tylko szachy,chińczyk, czy warcaby, ale gry, które składają się z wielu elementów i różnorodnej tematyki (gry przygodowe, bitewne, ekonomiczne).

Wydarzenie odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Balinie. Przyszło blisko 30 osób. Grały w różnego rodzaju planszówki, między innymi: Uno, Harry Potter, Mistakos, Jenga, Star Wars, Dobble, Carcassonne, Monopoly, Eurobusiness, 5 sekund, Piraci, Graj robaczku, Just play, Domino, Wirus, Rummikub, Labirynth. Były też karty, szachy oraz warcaby.

Na uczestników czekał pyszny żurek, popcorn oraz słodycze. A po upojnej w granie nocy, w sobotni poranek każdy mógł spróbować pysznej jajecznicy z cebulką i bekonem.

Współorganizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Balinie. Wspomógł je także radny województwa małopolskiego Rafał Kosowski.