Nie masz konta? Zarejestruj się

Płaza

O demonologii w Płazie w nowych "Zeszytach"

13.02.2024 09:00 | 0 komentarzy | 1 325 odsłona | Łukasz Dulowski
W najnowszych „Zeszytach z Płazy" znajdziemy - jak zwykle - mnóstwo interesujących artykułów. Na przykład przeczytamy o dawnej demonologii na terenie Płazy i Bolęcina.
0
O demonologii w Płazie w nowych "Zeszytach"
Nowe „Zeszyty z Płazy"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To wyjątkowe wydawnictwo ukazuje się raz w roku. Jest już dostępny szósty numer, o który można pytać m.in. w bibliotece, sklepi Piekarnia i ABC w Płazie. Cena 25 zł.

„Zeszyty" redaguje dr Stanisław Garlicki, nauczyciel historii, który prowadzi w swoim domu przy Sobieskiego Muzeum Życia Codziennego w Płazie.

W najnowszym numerze możemy przeczytać m.in. o wspomnianym „Zarysie dawnej demonologii ludowej z terenów Płazy i Bolęcina" (Krzysztof Wall), „Cmentarzach cholerycznych w obecnym powiecie chrzanowskim (wykaz niepełny)" (Józef Adamczyk), „Karolu Knausie - znanym krakowskim architekcie urodzonym w Płazie" (Jakub Dziewoński), „Dawnych sposobach pozyskiwania wody w Płazie" (Agnieszka Oleszycka), „Drodze z Płazy do Wygiełzowa oraz strumieniu Płazianka w najstarszych opisach i na mapach od końca XVIII do połowy XIX w." (Stanisław Garlicki).