Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Piotr Zieliński jest wyceniany najwyżej. A ile są warci piłkarze z naszego regionu?

22.01.2024 17:00 | 0 komentarzy | 5 423 odsłon | Michał Koryczan

Zajmujący się m.in. wyceną piłkarzy portal transfermarkt.de opublikował niedawno najnowsze wartości rynkowe futbolistów.

0
Piotr Zieliński jest wyceniany najwyżej. A ile są warci piłkarze z naszego regionu?
Kamil Bębenek. Fot. Udostępnione na FB Zagłębia Sosnowiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Najwyżej wycenianym (na 30 mln euro) polskim zawodnikiem jest Piotr Zieliński. Co ciekawe jest on reprezentowany przez założoną w Libiążu Agencję Menagerską BMG-SPORT.

Pomocnik włoskiego SSC Napoli zdetronizował Roberta Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelona jeszcze rok temu wyceniany był na 45 mln euro. Dziś na 20 mln euro.

Wśród zawodników występujących w PKO BP Ekstraklasie najwięcej wart jest Albańczyk Ernest Muci z Legii Warszawa. Wyceniany jest na 8 mln euro.

Spośród piłkarzy związanych z naszym regionem, największą wartość rynkową ma najmłodszy z nich - 19-letni Kamil Bębenek z Chrzanowa, wyceniany na 100 tys. euro.

Wychowanek chrzanowskiego Fabloku, w rundzie jesiennej wdarł się przebojem do zespołu Zagłębia Sosnowiec.

Na 75 tys. euro wyceniany jest z kolei środkowy pomocnik Patryk Plewka z Libiąża, który od września zeszłego roku 24-latek gra w pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

Na zapleczu PKO BP Ekstraklasy występuje również pochodzący z Jaworzna, a mieszkający obecnie w Trzebini, Patryk Szczuka (21 lat). Według transfermarkt.de bramkarz GKS Katowice aktualnie wart jest 50 tys. euro.

Na połowę tej kwoty wyceniany jest natomiast pochodzący z Chełmka Michał Stachera (22-lata). Na początku tego roku został przez Cracovię wystawiony na listę transferową. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, gdzie wychowanek KS Chełmek zagra na wiosnę.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Legendy Wisły Kraków zagrają w Chrzanowie w ramach WOŚP

Najnowszy ranking klubów sportowych. Kto najlepiej pracował z młodymi zawodnikami w 2023 roku?

Pijany pieszy wtargnął na jezdnię. Został potrącony

Wyzywał i kopał policjantów

Samochód uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala

W Wygiełzowie będą liczyć ptaki