Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rozpoczęła się budowa dużej elektrowni słonecznej w Luszowicach

14.01.2024 12:00 | 7 komentarzy | 8 770 odsłon | Łukasz Dulowski
Docelowo panele fotowoltaiczne zajmą kilkadziesiąt hektarów po obu stronach ul. Przybyszewskiego w Luszowicach.
7
Rozpoczęła się budowa dużej elektrowni słonecznej w Luszowicach
Ogrodzony teren przy ul. Przybyszewskiego w Luszowicach, gdzie rozpoczęła się budowa elektrowni słonecznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestorem jest Pad Res Luszowice sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, zarejestrowana w KRS końcem 2021 r., zapewne powstała na potrzeby budowy luszowickiej elektrowni słonecznej. Sto procent udziałów posiada firma Pad Res, czyli wiodący polski deweloper w sektorze czystych źródeł energii, budujący m.in. potężne farmy fotowoltaiczne.

Prace w Luszowicach rozpoczęły się w grudniu. Na razie został ogrodzony duży obszar po północnej stronie ul. Przybyszewskiego. Są tam już montowane panele fotowoltaiczne na tzw. konstrukcji wsporczej. Wykonawcą jest ONDE SA - duża firma inżynieryjna z Torunia, zajmująca się głównie budową farm fotowoltaicznych i wiatrowych. To część większej elektrowni fotowoltaicznej.

Prawie cały obszar po obu stronach ul. Przybyszewskiego, dzisiaj jeszcze odsłonięty, przykryją panele fotowoltaiczne. Inwestycje mają być realizowane etapami. Z wydanych decyzji wynika, że docelowo w grę wchodzą elektrownie słonecznej o łącznej mocy przynajmniej ok. 40 MWp (megawatopik) na powierzchni kilkudziesięciu hektarów.