Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Dlaczego warto rozważyć pracę w usługach hotelarskich?

21.12.2023 11:53 | 0 komentarzy | 1 246 odsłona | red

Materiał promocyjny

Branża hotelarska należy do najdynamiczniej się rozwijających – a to dlatego, że baza noclegowa potrzebna jest wszędzie: w okolicach turystycznych (dla osób spędzających wakacje w górach czy nad morzem), w dużych miastach (aby pomieścić ludzi biznesu przyjeżdżających na spotkania, konferencje i targi), w pobliżu rodzinnych centrów rozrywki (aby nie musieć jeździć daleko do atrakcji), ale także w całkiem małych, niczym niewyróżniających się miejscowościach (dla tych, którzy właśnie w ten sposób wyobrażają sobie odpoczynek albo chcą pobyć sami ze sobą). Pracowników potrzeba więc coraz więcej i nowe miejsca pracy powstają niemal każdego dnia. Sprawdź, gdzie szukać ofert i czego wymagają pracodawcy.

0
       Dlaczego warto rozważyć pracę w usługach hotelarskich?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Praca w hotelarstwie – gdzie znaleźć dobre oferty?

Lawinowo rośnie nie tylko liczba ofert pracy, ale również portali, które je publikują. Warto być ostrożnym – zwłaszcza jeśli zastanawiamy się nad ogłoszeniem zamieszczonym w mediach społecznościowych. Nie obowiązują tutaj żadne zasady weryfikacji, dlatego też wysyłanie swoich danych czy klikanie w podesłane przez rzekomych rekruterów linki jest bardzo ryzykowne.

Aby mieć pewność, że dana firma istnieje, jest legalna i prowadzi proces rekrutacji zgodnie z prawem, wejdź na www.gowork.pl/opinie/uslugi-hotelarskie-dla-firm;kat. To jedyne miejsce w sieci gromadzące tak dużą ilość opinii, wystawianych przez pracowników i kandydatów. Przy okazji więc dowiesz się, jakie warunki panują w danym hotelu i czy warto tam pracować.


Wymagania branżowe dla kandydatów do pracy w hotelarstwie

Dobra informacja jest taka, że pracę w hotelarstwie możesz rozpocząć, mając w zasadzie dowolne wykształcenie – nie ma tutaj żadnych konkretnych wymagań (choć oczywiście ukończone technikum hotelarskie czy kurs tematyczny mogą być bardzo przydatne i stanowić dodatkowy atut). Najbardziej liczą się jednak dobre chęci, otwartość i dobry kontakt z gośćmi.

Pracodawcy mogą wymagać również doświadczenia, zwłaszcza w bardziej renomowanych obiektach. Często nie obędzie się bez komunikatywnej znajomości języka obcego (głównie angielskiego, choć przy zachodniej granicy przyda się również niemiecki). Z uwagi na wiele spraw, jakie czasami trzeba załatwiać, czasami może być potrzebne także prawo jazdy kat. B.


Usługi hotelarskie – specyfika pracy

Hotelarstwo to branża, w której liczy się przede wszystkim kontakt z ludźmi. Dobry pracownik jest zawsze uprzejmy i uczynny. Przydaje się komunikatywność, ale nie gadatliwość – należy wyczuć nastrój klienta i jeśli ktoś sobie tego nie życzy, nie wychodzić poza absolutne minimum grzecznościowej wymiany zdań.

Specyfika pracy ma również związek z samym obiektem. Inaczej pracuje się w eleganckim hotelu klasy premium, obsługującym zamożnych gości, a inaczej w swojskim, podmiejskim motelu, do którego przyjeżdżają głównie osoby poszukujące budżetowego zakwaterowania.


Możliwości zawodowe w branży hotelarskiej

W branży hotelarskiej możliwych jest kilka opcji rozwoju zawodowego. Można zatem przechodzić z czasem do coraz lepszych obiektów, otrzymując odpowiednio wysokie wynagrodzenie, umotywowane doświadczeniem. Druga możliwość to awans w strukturach jednego przedsiębiorstwa. Możesz więc zostać kierownikiem zespołu odpowiedzialnego za bezpośrednią obsługę klientów.

Zdobycie odpowiedniej wiedzy i praktyki może cię pchnąć nawet jeszcze dalej i zmotywować do otwarcia własnego obiektu noclegowego. To niełatwy biznes, ale może generować świetne przychody, jak również dawać ogromną satysfakcję.

 

Materiał promocyjny