Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Młodzi piłkarze z Trzebini kibicowali reprezentantkom Polski

06.12.2023 14:00 | 0 komentarzy | 2 121 odsłony | Michał Koryczan

Dzieci trenujące w Akademii Piłkarskiej MKS Trzebinia obejrzały na stadionie w Sosnowcu mecz kobiecych reprezentacji Polski i Grecji. W ekipie „biało-czerwonych" zagrała pochodząca z Trzebini Wiktoria Zieniewicz.

0
Młodzi piłkarze z Trzebini kibicowali reprezentantkom Polski
Fot. Udostępnione przez Akademię Piłkarską MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wtorkowy mecz w ramach Ligi Narodów pojechała licząca 150 osób grupa wychowanków Akademii Piłkarskiej MKS Trzebinia oraz ich rodziców.

- Pojawiła się okazja, aby zobaczyć wychowankę naszego klubu grającą w kadrze narodowej, na nowym obiekcie w Sosnowcu. Szybkie zapisy i ponad 150 osób wyruszyło na mecz. Celem każdego dziecka jest gra w koszulce reprezentacyjnej. Na pewno to nie ostatni taki wyjazd. Wiktoria pojawia się u nas na mikołajkach, uczestniczy w treningach oraz meczach. Teraz była okazja się zrewanżować i wesprzeć ja. To był bardzo dobry mecz w jej wykonaniu. Wydaje się pewniakiem w reprezentacji, miejmy nadzieję, że na długie lata - mówi Kacper Ślusarek, trener w Akademii Piłkarskiej MKS Trzebinia.

Pochodząca z Trzebini Wiktoria Zieniewicz, broni barw TME UKS SMS Łódź. W tym roku zadebiutowała w pierwszej reprezentacji Polski.

Wtorkowe spotkanie przeciwko Grecji było jej kolejnym występem w „biało-czerwonych" barwach. Grająca na środku obrony zawodniczka zagrała 90 minut, a Polki zwyciężyły 2-0 dzięki trafieniom Ewy Pajor i Kingi Kozak.

Wiktoria Zieniewicz pierwsze kroki w futbolu stawiała w UKS Trzebinia i MKS Trzebinia, grając w drużynach uczestniczących w rozgrywkach chłopięcych, aż do kategorii młodzików (przepisy PZPN dopuszczają taką możliwość). Potem występowała w żeńskiej drużynie Bronowianki Kraków, skąd przeniosła się do UKS SMS Łódź.

Z łódzkim klubem wywalczyła m.in. mistrzostwo Polski (w sezonie 2021/2022) oraz Puchar Polski (w sezonie 2022/2023).